Wiedeń - wycieczka

Wiedeń - plan wycieczki (5 dni)Dzień 2

Wstęp

Kontynuujemy zwiedzanie centrum – nie macie jeszcze dość po wczoraj, prawda? Dzisiaj czeka Was równie dużo wrażeń! Żądnych wrażeń zainteresują też nasze wycieczki.

• Orientacyjny czas wycieczki: 4-5 godzin

• Zaopatrzcie się w wygodne buty, coś do picia oraz upewnijcie się, że będziecie mieli czym zakryć ramiona i kolana w kościołach.

Atrakcje:

Kościół Wotywny – neogotycki kościół w głównej części miasta.

Uniwersytet – uczelnia istniejąca od 1365 roku.

Ratusz – najbardziej znany budynek Wiednia.

Parlament – prowadzone są tam obrady dwóch izb parlamentu Austrii – Rady Narodowej i Rady Federalnej

Muzeum Historii Naturalnej

Muzeum Historii Sztuki

Hofburg – siedziba wiedeńskich władców poczynając od Rudolfa I aż do Karola I

Zobaczcie na mapie, jak wygląda plan wycieczki.

Program

Plan zwiedzania:

1. Pierwszym obiektem na dzisiejszej trasie będzie Kościół Wotywny – świątynia upamiętniająca cudowne ocalenie cesarza Franciszka Józefa I z zamachu. W odległości 5 minut drogi piechotą znajduje się Uniwersytet Wiedeński.

Czas zwiedzania: 20 minut

2. Ratusz w Wiedniu to bezsprzecznie jedna z najpiękniejszych budowli w mieście. Zwiedzanie budynku jest bezpłatne, ale trzeba pisemnie zgłosić grupę miesiąc wcześniej.

Czas zwiedzania: 15 minut (sam gmach)/ 1 godzina (gmach+wnętrze)

Czas przejścia: 10 minut

parlament-wieden-austria-breakplan

3. Przejdźcie się spacerem do Hofburga – pałacu wiedeńskich władców. Po drodze miniecie budynek parlamentu oraz Maria-Theresien-Platz, na którym znajdują się m.in. bliźniacze budynki Muzeum Historii Naturalnej oraz Historii Sztuki. W Hofburgu obejrzycie apartamenty cesarskie. Dorośli zapłacą za wejście od 13,9€. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Czas zwiedzania: 2 godziny

Czas przejścia: 20 minut

4. Zakończcie dzień obiadem w jednej z pobliskich restauracji, np. w Cantina Osteria Friulana (Bartensteingasse 3) albo w Kauzchen (Gardegasse 8).

 

Wszystkie ceny obowiązywały we wrześniu 2017.

 


Staramy się, aby ta wycieczka była dla Was wartościowa i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy program wycieczki, który przeczytaliście, ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad tym programem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.