Budapeszt - wycieczka

Budapeszt - plan wycieczki (3 dni)Wprowadzenie

Wprowadzenie

Tym razem zabierzemy Was na wycieczkę do miasta, w którym, ani przez moment, nie można się nudzić. Dlaczego? Co sprawia, że jest ono tak wyjątkowe? Wszystko dzięki niezwykłemu położeniu miasta oraz dużej ilości świetnie zachowanych zabytków. Ich urok sprowadza tu wielu turystów. Zapraszamy Was na niezapomnianą wycieczkę po Budapeszcie, stolicy kraju - naszych przysłowiowych „bratanków” - Węgrów.

Co można tam zobaczyć? Możliwości jest naprawdę baaardzo wiele. My przygotowaliśmy dla Was plan pięciodniowej wycieczki, uwzględniającej najważniejsze punkty na mapie miasta. Rozpoczniemy od Góry Gellerta, gdzie rozciąga się niezwykła panorama na miasto oraz drugą co do wielkości rzekę w Europie – Dunaj. Następnie zabierzemy Was do najstarszej części Budapesztu, czyli na Wzgórze Zamkowe, gdzie poczujecie klimat urokliwych uliczek Starego Miasta oraz odwiedzicie Basztę Rybacką, Zamek Królewski, wraz ze znajdującym się w nim Muzeum Narodowym. Zobaczycie także budynek Parlamentu (Országház), urzekający nie tylko swoim rozmiarem, ale także architekturą. Poznacie niektóre z jego bogatych wnętrz (niektóre, ponieważ w sumie jest ich aż 691!). Nie zabraknie także atrakcji dla wielbicieli historii, których z pewnością zaciekawi wizyta na Placu Bohaterów, w Domu Terroru, czy spacer przy Pomniku Józefa Bema. Dodatkowo będziecie mogli podziwiać zabytki sztuki sakralnej, jak na przykład Kościół Macieja, Bazylikę św. Stefana, Synagogę Centralną.

 


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.