Wyspy Kanaryjskie

Wyspy KanaryjskieKiedy jechać?

Klimat

Klimat.

Wyspy Kanaryjskie znajdują się w strefie klimatu podzwrotnikowego, dlatego powietrze jest bardzo suche i gorące, nieznacznie ochładzane przez zimny prąd kanaryjski. Średnia temperatura powietrza w okresie letnim wynosi od +24 do +29°C, natomiast zimą od +17°C. Duże nasłonecznienie, tak uwielbiane przez przybywających na Wyspy turystów, oznacza niestety również małą liczbę opadów atmosferycznych – nie odnotowuje się żadnych opadów w okresie letnim.

Pogoda.

Pogoda na Teneryfie, Fuerteventurze, Gran Canarii i Lanzarote sprzyja turystom przez cały rok. Najlepszym okresem na planowanie wycieczek po Wyspach Kanaryjskich są miesiące maj i czerwiec – woda już wtedy osiąga temperaturę 20°C, powietrze jest gorące, ale upały są jeszcze dość łagodne. Zwiedzanie w okresie od lipca do września może być uciążliwe ze względu na bardzo wysoką temperaturę powietrza, oraz wiatr sirocco, wiejący we wschodniej części archipelagu, niosący ze sobą pył i piasek pustynny. Z kolei od października do stycznia nadchodzi pora obfitych opadów deszczu – jednak temperatura nadal jest dość wysoka, więc jeśli nie jesteście fanami wielkich upałów, to nic nie stoi na przeszkodzie, by odwiedzić Wyspy Kanaryjskie właśnie wtedy.

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody na Wyspach Kanaryjskich:

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

Pogoda

Pogoda na Teneryfie, Fuerteventurze, Gran Canarii i Lanzarote sprzyja turystom przez cały rok. Najlepszym okresem na planowanie wycieczek po Wyspach Kanaryjskich są miesiące maj i czerwiec – woda już wtedy osiąga temperaturę 20°C, powietrze jest gorące, ale upały są jeszcze dość łagodne. Zwiedzanie w okresie od lipca do września może być uciążliwe ze względu na bardzo wysoką temperaturę powietrza, oraz wiatr sirocco, wiejący we wschodniej części archipelagu, niosący ze sobą pył i piasek pustynny. Z kolei od października do stycznia nadchodzi pora obfitych opadów deszczu – jednak temperatura nadal jest dość wysoka, więc jeśli nie jesteśmy fanami wielkich upałów, to nic nie stoi na przeszkodzie, by odwiedzić Wyspy Kanaryjskie właśnie wtedy.

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody na Wyspach Kanaryjskich:

 
 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie tam, dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.