Wenecja Euganejska

Wenecja EuganejskaDojazd

Loty

Najszybszym sposobem będzie lot samolotem. W samej Wenecji Euganejskiej mamy lotniska w Weronie i Wenecji, do których możemy dolecieć z wielu polskich miast. Jednak, jeśli chcemy zaoszczędzić na locie, dobrym wyborem będą tanie linie do Mediolanu (Bergamo) bądź Bolonii, także z wielu polskich miast. Ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, a z obu miast możemy względnie szybko dojechać pociągiem do Wenecji Euganejskiej. Z Bolonii do Wenecji jedziemy pociągiem ok. 2 h, do Werony niecałą godzinę. Z Bergamo do Werony mamy 2 h. Ceny pociągów zaczynają się od 8 euro (kilka dziennie) przez kilkanaście, po kilkadziesiąt w przypadku bardziej luksusowych pociągów.

Samochód

Wenecja Euganejska to najbliższy Polsce region Włoch, dlatego warto rozważyć przyjazd własnym samochodem, co ułatwi nam znacznie zwiedzanie. Do górskich miejscowości znajdujących się tuż przy granicy austriackiej z południa Polski mamy niecałe 1000 km. Z Wrocławia będzie trochę ponad 1000 km, Z Warszawy ok. 1200 km. Najgorzej będą mieć mieszkańcy Polski wschodniej i północnej. Z Białegostoku mamy 1400 km, a z Gdańska 1450 km.

Dojedziemy także autobusem, kursują one z różnych miast w Polsce, do większych miast włoskich, jak Wenecja, Werona, Vicenza, Padwa czy Lido di Jesolo.

 


 Jak już będziecie na miejscu, to raczej chcecie leżeć do góry brzuchem, czy spędzić czas aktywnie? Nasze wskazówki odnośnie tych obydwu kwestii i innych odkryjecie w rozdziale „Co warto/nie warto?”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.