Podlasie

PodlasieDojazd

Loty

Niestety na terenie województwa podlaskiego próżno szukać portu lotniczego, jedynie w Krywlanach i w Suwałkach znajdują się aerokluby. Najbliższe lotnisko znajduje się w Modlinie (WMI), gdzie swoją bazę ma irlandzki przewoźnik Ryanair oraz w Olsztynie (SZY), które obsługuje głównie polski Sprint Air.

Pociąg

Z Warszawy do Białegostoku dostaniemy się również za pomocą kolei. Sieć torów kolejowych na Podlasiu nie jest mocno zagęszczona, niemniej, jest to możliwe.

Samochód

Województwo podlaskie jest dość dobrze skomunikowane jeśli chodzi o drogi dojazdowe. Jakość tych dróg nie zawsze jest na miarę autostrad, ale zazwyczaj będzie nam to wynagrodzone, np. widokiem stada saren wraz z jeleniami. Z racji, że w większości przebiegają one przez tereny zalesione, należy zachować ostrożność w razie niespodziewanego spotkania z czteronogimi mieszkańcami. Z Warszawy najszybciej dostaniemy się drogą ekspresową numer E67. Wśród dróg dojazdowych do większych miejscowości dominują drogi krajowe.

 


 Jak już będziecie na miejscu, to raczej chcecie leżeć do góry brzuchem, czy spędzić czas aktywnie? Nasze wskazówki odnośnie tych obydwu kwestii i innych odkryjecie w rozdziale „Co warto/nie warto?”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.