Kreta

KretaKiedy jechać?

Klimat

Na Krecie panuje klimat śródziemnomorski, którego cechą charakterystyczną jest to, że latem jest bardzo gorąco i sucho, natomiast zimą często pada deszcz, mimo to przebiega łagodnie. To właśnie na Krecie lato trwa najdłużej w Europie. Warty odnotowania jest całkowity brak opadów w lipcu i sierpniu, co sprzyja dużemu ruchowi turystycznemu właśnie w tych miesiącach. Ciepła woda w morzu oraz wysokie temperatury (nawet we wrześniu) to raj dla miłośników słodkiego lenistwa na plaży. Słoneczną pogodą można się tu cieszyć przez około 300 dni w roku.

Kiedy pojechać?

Klimat na Krecie sprawia, że można się na nią wybrać praktycznie w każdym miesiącu w roku. Jednak jeśli mielibyśmy już zasugerować konkretny okres na wczasy na Krecie, to byłby to najpewniej lipiec lub sierpień, kiedy to nie występują żadne opady. Średnia temperatura w tych miesiącach to około 26°C. Oprócz tego, warto wziąć pod uwagę wrzesień (średnia temperatura – 23°C). W tym miesiącu również można cieszyć się słoneczną pogodą oraz większym spokojem ze względu na mniejszy ruch turystyczny. elafonisi-Kreta-Grecja-breakplanBiorąc pod uwagę wysoką liczbę opadów w okresie jesienno-zimowym (październik-marzec), odradzamy Wam wyjazd w tym czasie. Jest to bardzo ważne, szczególnie, jeśli planujecie wędrówkę po górach. Deszczowa pogoda uniemożliwia podjęcie tej aktywności, a opuszczenie jej byłoby wielką stratą. W październiku średnia temperatura wynosi 20°C, w listopadzie i w kwietniu – 16,5°C, a w grudniu i w marcu ok. 14°C. Najzimniej jest w styczniu i w lutym, kiedy termometr wskazuje średnio 12°C. W maju i w czerwcu temperatura sięga powyżej 20°C (średnio do 24°C). Wierzymy jednak, że nieważne, jaką porę roku wybierzecie, to Kreta zachwyci Was swoim bogactwem przyrodniczym oraz licznymi atrakcjami, które oferuje odwiedzającym.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody na Krecie:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie tam, dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-25 15:09:24
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy