Kreta

KretaInne

Ciekawostki

• Na Krecie często można spotkać domy z wystającymi drutami. Dlaczego? Otóż Kreteńczycy uważają, że ma to użyteczne zastosowanie, ponieważ wg nich kolejne piętro domu powinien dobudować, zakładający rodzinę, syn. Z drugiej strony, mieszkańcy wyspy w ten sposób omijają prawo. Dom z wystającymi drutami traktowany jest jako plac budowy, co oznacza niższe opłaty.

• Starsze osoby często noszą ciemne ubrania, a to dlatego, że według dawnej tradycji owdowiałe kobiety nie mogły ponownie wyjść za mąż. Stroje w kolorze czarnym to nie tylko symbol żałoby, ale także wierności.

• Na Krecie na poboczach dróg często stoją malutkie kapliczki. Stawiane są jako podziękowanie za przeżycie wypadku. Często do środka wkładane są rzeczy należące do osób zmarłych czy prośby o modlitwę.

 


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-25 15:09:24
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy