Gran Canaria

Gran Canaria Transport

Komunikacja publiczna

 Komunikacja publiczna na Gran Canarii jest bardzo dobrze rozwinięta. Sprawną komunikację między miastami zapewnia firma Global. Dzięki temu, że oferuje aż 110 połączeń, można objechać całą wyspę, i to w przystępnej cenie. Na przykład przejazd z lotniska do Las Palmas to koszt ok. 2-3 euro, a do Maspalomas – 4. Bilety kupuje się u kierowcy przy wejściu do autobusu.

 

AUTOSTOP

 

Teoretycznie podróżowanie w całej Hiszpanii autostopem jest niedozwolone. Jednak, jak to często zdarza się na wyspach, zasady traktowane są dosyć luźno. Na Gran Canarii da się podróżować autostopem, lecz musicie przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość. Zdarza się, że trzeba trochę odstać przy drodze, by ktoś w końcu się zatrzymał. Jednak wbrew obiegowym opiniom, nie jest to niemożliwe. Warto pamiętać, że w „łapaniu stopa” przydaje się znajomość języka hiszpańskiego. Bywa, że tylko w tym języku będziemy w stanie porozumieć się z kierowcą.

 

ROWER

 

Po wyspie możecie poruszać się także rowerem. Zaawansowani mogą zmierzyć się z morderczymi górskimi podjazdami. Aby zrealizować swój cel wybiorą rowery przeznaczone specjalnie do tej jazdy. W zależności od klasy pojazdu ceny kształtują się w granicach 13-36 euro za dzień. W ofercie są również rowery miejskie i szosowe. Koszt wypożyczenia wynosi od 8 do 14 euro za dobę. Niektóre wypożyczalnie oferują atrakcyjne ceny za kilkudniowe wynajęcie pojazdu. Im dłuższy okres wypożyczenia, tym koszt jest niższy. Za 3-5 dni użytkowania roweru szosowego zapłacicie od 20 do 39 euro (w zależności od klasy pojazdu), za okres 6-12 dni – od 18 do 36€, za 13 lub więcej dni – od 16 do 33€. Za wypożyczenie roweru górskiego należy odpowiednio uiścić opłatę w wysokości: 17-38€ (2-5 dni), 15-36€ (6-12 dni), 13-34€ (13+ dni).

 

MOTOR I SKUTER

 

Na Gran Canarii można wypożyczyć nie tylko rower. Jest również możliwość wynajęcia motoru lub skutera. Koszt wypożyczenia tego pierwszego waha się w granicach 38-114 euro za dzień. Natomiast za skuter zapłacicie ok 24-43 euro za dobę.

 


Nieważne, czy lubicie rezerwowa noclegi z wyprzedzeniem, czy będąc już na miejscu. W rozdziale „Gdzie spać?” znajdziecie więcej niż co nieco na temat tego, jak najlepiej znaleźć dach nad głową tam, dokąd podróżujecie. Dajcie sobie chwilę, abyście nie byli niemiło zaskoczeni pokojem bez okien lub wysokim rachunkiem za Wasz pobyt.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-25 15:07:02
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy