Gran Canaria

Gran Canaria Kiedy jechać?

Klimat

Klimat na Gran Canarii określa się jako pustynny, co sprawia, że nawet, kiedy w Europie panuje zima, na wyspie jest pogodnie i ciepło. Takie ukształtowanie klimatyczne wyspa zawdzięcza między innymi wilgotnym i chłodnym pasatom atlantyckim, które przede wszystkim w miesiącach letnich dają wytchnienie od upału. Jeśli chodzi o temperaturę na Gran Canarii, to zimą dochodzi nawet do 20 stopni Celsjusza, natomiast latem średnia temperatura wynosi ok. 26 stopni. Temperatura wody to ok. 22 stopnie w ciągu roku, prócz zimy, kiedy spada do 18 stopni. Wobec tego, pogoda na Gran Canarii sprzyja wyjazdom nie tylko w miesiącach wakacyjnych. Średnia liczba dni deszczowych to ok. 8 dni w styczniu, 5 – w lutym i w marcu, 3 – w kwietniu, 1 – od maja do września, 3 – w październiku, 7 – w listopadzie oraz 8 – w grudniu. Średnia liczba dni słonecznych jest najwyższa od czerwca do sierpnia i wynosi 9 godzin.

Kiedy pojechać?

Najlepszy okres na wczasy na Gran Canarii to przede wszystkim miesiące letnie oraz jesienne. Temperatura powietrza oraz temperatura wody są wtedy najwyższe. Jednak nawet zimą można dobrze wypocząć, wszystko ze względu na łagodny klimat panujący na wyspie. Gran Canaria nie musi Wam się kojarzyć tylko z wakacyjnym szaleństwem. Równie dobrze możecie wybrać się tam na spontaniczny wypad w ciągu całego roku, uciec od codziennych obowiązków i przytłaczającej rzeczywistości. Ten „kontynent w miniaturze”, bo tak nazywana jest Gran Canaria, zachwyci Was swoją różnorodnością przyrodniczą i ciepłą pogodą przez 365 dni w roku.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody na Gran Canarii:

 
 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie, tam dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-25 15:07:02
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy