Gran Canaria

Gran Canaria Inne

Ciekawostki

 • Prawdopodobnie nazwa całego Archipelagu Wysp Kanaryjskich bierze swój początek od... psów. Na swojej drodze podczas pobytu na wyspie Gran Canaria spotkał je król Mauretanii. Po łacinie „canis” oznacza psy, dwa z nich do dziś widnieją na herbie Wysp Kanaryjskich. Nazwa nie wywodzi się od kanarków, mimo że wciąż myśli tak większość osób.

• Między Gran Canarią a Teneryfą niejednokrotnie dochodziło do sporów. Wyspy walczyło o prawo do nazywania się stolicą. Obecnie, zarówno Las Palmas na Gran Canarii, jak i Santa Cruz na Teneryfie, przyznawane jest to miano. Centralne urzędy są porozrzucane pomiędzy te dwie wyspy. I tak, na przykład w Las Palmas znajduje się sąd najwyższy, a w Santa Cruz – parlament.

• Gran Canaria, mimo swojego górzystego ukształtowania, jest miejscem przyjaznym dla rowerzystów. Cykliści mają do wyboru wiele rozmaitych tras. Jest ich aż tyle, że nie sposób narzekać na nudę.

• Na Gran Canarii znajduje się około dwóch tysięcy szlaków i ponad trzydzieści punktów widokowych.

 


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-25 15:07:02
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy