Gran Canaria

Gran Canaria Dojazd

Loty

Mimo że wyspa znajduje się blisko Afryki i leci się na nią ponad pięć godzin, to tanie loty na Gran Canarię są możliwe. Jednym z przewoźników, który ma korzystną ofertę, jest Ryanair. Warto zaznaczyć, że jest to lot bezpośredni, nie trzeba martwić się przesiadkami, co jest wielkim plusem. Trwa 5 godzin 35 minut. Z Warszawy Modlina dolecicie do stolicy Gran Canarii – Las Palmas. Z Krakowa podróż trwa 5 godzin 25 minut. Z Wrocławia i Gdańska do Las Palmas można polecieć z jedną przesiadką. Czasami warto znaleźć lot w okazyjnej cenie (z przesiadkami), by nieco zaoszczędzić na bilecie. Z drugiej strony, jeśli cenicie sobie wygodę, to na pewno nie będziecie zadowoleni z dziesięciogodzinnej podróży.

Samochód

Podróż własnym samochodem na Gran Canarię nie należy do tanich opcji, dlatego odradzamy tę formę dojazdu. Oprócz tego, że trwa bardzo długo ze względu na duży dystans do przejechania, wymaga przeprawy promem (która też co nieco kosztuje), to obejmuje terytorium wielu krajów (Niemiec, Francji, Hiszpanii) – w tym płatne odcinki trasy (+ ceny paliwa). Podróż promem trwa aż 34 godziny, plus około 30 godzin drogi autem do Andaluzji (skąd z miasta Huelva odpływa prom). Podsumowując, nie jest to, po pierwsze, ekonomiczny wariant. Po drugie, podróż trwa baaaardzo długo.

 


Jak już będziecie na miejscu, to raczej chcecie leżeć do góry brzuchem, czy spędzić czas aktywnie? Nasze wskazówki odnośnie tych obydwu kwestii i innych odkryjecie w rozdziale „Co warto/nie warto?".

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-25 15:07:02
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy