Floryda

FlorydaTransport

Komunikacja publiczna

 Taksówka

Taksówki są dosyć drogie, a dodatkowo przyjęte jest zostawianie napiwku dla kierowcy w wysokości 15% sumy usługi. Praktycznie we wszystkich taksówkach można zapłacić kartą kredytową. Najlepiej zamawiać pojazd przez telefon, ale koszt usługi zawsze należy uzgodnić przed odbytym przejazdem, aby uniknąć niemiłych niespodzianek.

miami-floryda-breakplan 

Autobus

Najpopularniejszym rodzajem komunikacji publicznej jest autobus, koszt pojedynczego biletu wynosi ok. 1,5 dol. Turystom polecamy nabyć specjalny bilet ważny 7 dni, 7 Day Visitor Passport, który kosztuje ok. 19 dol. Bilety można zakupić w sklepach wielobranżowych ale także w hotelach, biurach podróży i centrach informacyjnych. Popularne autobusy dalekobieżne firmy Greyhound kursują pomiędzy wszystkimi ważnymi miastami i ośrodkami turystycznymi Stanów Zjednoczonych. Planując dłuższe podróże warto wykupić Greyhound AmericaPass, ważny na 4, 7, 15 lub 30 dni, bądź Greyhound DiscoveryPass.

 

Samolot

Czasami dalekie dystanse pomiędzy miastami ekonomiczniej jest pokonać samolotem, dostępne są tanie loty pomiędzy miastami na Florydzie. Podczas częstego korzystania z tego środka transportu, warto kupować bilety z 21-dniowym wyprzedzeniem. Popularny jest też „Discover America Pass”, który zapewnia zniżki przy zakupie kilku przelotów.

dom-floryda-breakplan

Wynajem pojazdu

Opłata za wynajem samochodu na Florydzie jest dosyć wysoka, dla załatwienia koniecznych dokumentów trzeba mieć prawo jazdy i kartę kredytową zarejestrowaną na dane kierowcy, z odpowiednią sumą na koncie dla poręczenia. Konieczne jest także posiadanie tłumaczenia prawa jazdy na język angielski. Mandaty są kosztowne, szczególnie surowo traktowane jest prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, za co można trafić do więzienia.

Możecie też zatroszczyć się o wynajem samochodu jeszcze przed wyjazdem, korzystając na przykład z tej multiwyszukiwarki.

Floryda ma rozbudowany system autostrad, więc pomimo dużych odległości pomiędzy miastami, można je pokonać dosyć sprawnie. Samochód przyda się osobom planującym aktywne wakacje, zwiedzanie wielu miejsc i podróże w większej grupie znajomych lub rodziny.

 


>>>SPRAWDŹ TAKŻE: Gdzie znaleźć najlepszy nocleg na Florydzie?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-10-30 10:28:04
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy