Andaluzja

AndaluzjaDojazd

Loty

Niedawno tania lina lotnicza Ryanair uruchomiła loty do Malagi z Warszawy i z Krakowa. Jest to najszybszy i najtańszy sposób, aby dostać się do Andaluzji z Polski. W sezonie jesiennym loty odbywają się trochę rzadziej. Firma ta zazwyczaj lata z Polski do Malagi 2 razy w tygodniu. Jeżeli komuś nie odpowiadałyby terminy bezpośrednich lotów do Malagi, to może wybrać przelot do Madrytu również linią Ryanair, a następnie pojechać pociągiem RENFE lub autobusem z firmy ALSA do Malagi. Zdecydowanie tańszą opcją jest dojazd ALSĄ. Bilety zaczynają się od 20 euro i musimy liczyć 6 godzin jazdy do Malagi. Czas przejazdu pociągiem to około 3-4 godzin, ale bilety są droższe. Czasami w promocji możemy kupić bilet za 23 euro, ale zazwyczaj koszt zaczyna się od 40 euro.

airplane_andaluzja_hiszpania_breakplan.

Jeżeli jesteście zainteresowani wycieczką i chcecie zapoznać się z dostepnymi lotami to zachęcamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki lotów. Z pewnością znajdziecie coś dla siebie!

 

Dojazd z lotniska

Lotnisko w Maladze jest położone 8 km od miasta. Czas przejazdu z lotniska do centrum Malagi wynosi około 20 minut. Dojechać z lotniska możemy np. taksówką, której koszty przejazdu zaczynają się od 15 euro w dzień, i 20 euro w nocy. Kolejną opcją dojazdu są autobusy. Linia 19 kursuje co pół godziny od rana do późnego wieczora. Koszt biletu w jedną stronę to około 1,10 euro; dojechać możemy również pociągiem za 1,50 euro. Podróż zajmie nam około 15 minut.

Należy pamiętać, że różne wypadki mogą zdarzyć się podczas podróży. Chcecie się zabezpieczyć przed ewentualnymi kosztami usług medycznych? Zachęcamy do zapoznania się z ofertą ubezpieczeń turystycznych.

 

Poruszanie się po Andaluzji

Po Andaluzji najlepiej poruszać się pociągiem RENFE. Powód jest oczywisty – jest to najszybsza opcja, która nie zawsze jednak należy do najtańszych, dlatego najlepiej wcześniej zarezerwować bilety. Warto wiedzieć, że czasami ceny biletów zależą od godziny przejazdu. W związku z tym polecamy regularnie sprawdzać stronę renfe.com.

Kolejną opcją są również busy ALSA. Ceny są znacznie niższe, choć to zależy od odległości, ale zazwyczaj podróż trwa dłużej. Polecamy RENFE, ale zachęcamy do zapoznania się także z ofertą ALSY.

Czy warto poruszać się samochodem? Zależy od ilości osób. Jeżeli chcemy podróżować w 2 osoby to bardziej opłaca się przejazd autobusem lub pociągiem, ale wiadomo, że wiąże się to z mniejszą swobodą i komfortem.

Jeżeli jesteście zwolennikami jazdy samochodem, to mamy dla was świetną wiadomość. Wystarczy kliknąć tutaj, by zapoznać się z ofertą dotyczącą wynajmu samochodów. Nic trudnego!

 


Jak już będziecie na miejscu, to wolelibyście leżeć do góry brzuchem, czy spędzić czas aktywnie? Nasze wskazówki odnośnie tych obydwu kwestii i innych odkryjecie w rozdziale „Co warto/nie warto?”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was pomocny i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, spodobał się wam lub był pomocny, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a dla nas to dowód na to, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.