Zagrzeb

ZagrzebTransport

Komunikacja publiczna

Oprócz standardowych pojazdów komunikacji miejskiej jak autobus i tramwaj, możecie również przejechać się kolejką Zagrebacka Uspinjaca. To miejsce, w którym poczujecie się jak w wehikule czasu. Łączy Górne i Dolne Miasto, a cała trasa to zaledwie 60 metrów, która zostanie pokonana w niewiele więcej niż minutę. Mimo, że czas oczekiwania trwa dłużej niż sam przejazd, to naprawdę warto poczekać na swoją kolej na... kolej. Często zdarza się tak, że musicie swoje odstać zanim wsiądziecie, bo nasz wehikuł zabiera tylko 28 osób. Co pocieszające – kursuje co 10 minut.

Sieć połączeń autobusowych i tramwajowych jest bardzo rozgałęziona. Autobusy to najbardziej popularny środek transportu w Zagrzebiu. W tym mieście jest ponad 100 linii autobusowych i około 20 tramwajowych. Bilet półtoragodzinny to koszt około 10 kun. Przez 90 minut aktywności biletu możecie przesiadać się wielokrotnie. Istnieje możliwość zakupu karty Zagreb Card for 72 hours, dzięki której będziecie przemierzać to miasto przez trzy dni za koszt 11,80 euro. Warto, żebyście zajrzeli na stronę https://goo.gl/zghgh4. To tutaj możecie wyszukać interesujące Was połączenia, by z łatwością przemieszczać się podczas zwiedzania Zagrzebia, z jednej atrakcji do kolejnej. Co prawda strona wciąż nie ma wersji angielskiej, ale przejrzysty układ na niej sprawi, że nie będziecie błądzić kursorem po omacku.

Rower

A może zamiast czterech kółek, zacząć przemieszczać się na dwóch? Wielu turystów lubi w taki sposób pokonywać drogę w nowo poznanym miejscu. Jest to przyjemny środek transportu. Sami decydujecie gdzie jest przystanek i nie przytulacie się w zatłoczonym autobusie czy tramwaju do nieznanych osób. Warto wiedzieć jaki jest stan ścieżek rowerowych. Same ścieżki istnieją, ale osoby z nich korzystające nie posiadają wielkich praw. Często można spotkać jakieś przeszkody na tej wyznaczonej dla rowerów trasie. Czasami jest to grupka osób, a innym razem coś z czym kolizja może spowodować Wasze obrażenia, a mianowicie kosz na śmieci. Jeżeli więc zdecydujecie się na przemierzanie Zagrzebia na rowerze, uzbrójcie się w cierpliwość i rozglądajcie na prawo i lewo. Istnieje nextbike - system rowerów miejskich do wypożyczenia.

 


 Nieważne, czy lubicie rezerwować noclegi z wyprzedzeniem, czy będąc na już na miejscu. W rozdziale „Gdzie spać?” znajdziecie więcej niż co nieco na temat tego, jak najlepiej znaleźć dach nad głową tam gdzie podróżujecie. Dajcie sobie chwilę, abyście nie byli niemiło zaskoczeni pokojem bez okien lub wysokim rachunkiem za Wasz pobyt.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika  był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożesz nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie podoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przeze mnie artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Twoich znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com. Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na Fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-25 14:54:37
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy