Zagrzeb

ZagrzebKiedy jechać?

Klimat

Pogoda w Zagrzebiu zachęca do przyjazdu! W miesiącach wakacyjnych zdaje się wyjątkowo mocno przyciągać turystów. Zagrzeb położony jest w strefie klimatu umiarkowanego kontynentalnego. Oznacza to, że lato jest gorące, z rzadkimi opadami deszczu, ze średnią temperaturą 20 stopni. Jesienią opady są dość częste, a tej porze roku zazwyczaj towarzyszy mgła.

Jeżeli chcecie porzucać śnieżkami możecie to zrobić od grudnia do marca. Śnieg to typowe zjawisko atmosferyczne dla zimy w Chorwacji. Wiosna z kolei stanowi przejściową porę, w której od zimnej i śnieżnej zimy, trzeba przejść do gorącego lata. Pamiętajcie o tym, że pogoda zawsze sprzyja, tylko należy do niej dostosować swoją aktywność J.

Kiedy pojechać?

Każda pora na podróż jest dobra. Jeżeli chcecie aktywnie spędzać czas i poświęcić go na zwiedzanie Zagrzebia, możecie pojechać w dowolnym miesiącu. Jeśli jednak Waszym głównym marzeniem jest uprawianie sportów wodnych czy przemierzanie wielu kilometrów rowerem, proponujemy wyjazd wiosną i latem. Jesień i zima to czas, w którym jeżeli odwiedzicie Zagrzeb, to na Waszej drodze zwiedzania pojawią się teatry, muzea, czy galerie - czyli zastrzyk kultury. Pamiętajcie jednak, że każdego dnia, niezależnie od pory roku, możecie napawać się świetną chorwacką kuchnią! P.S. Ona jest tak samo smaczna niezależnie od daty w kalendarzu, a nawet zimowy klimat Wam w tym nie przeszkodzi.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Zagrzebiu:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


  Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie, tam dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd".

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożesz nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie podoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przeze mnie artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Twoich znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com. Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na Fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-25 14:54:37
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy