Zagrzeb

ZagrzebDojazd

Loty

Lotnisko jest oddalone od Zagrzebia o 17 kilometrów. Tę trasę można pokonać autobusem, który jeździ codziennie od 7 do 20, a w późniejszych godzinach rozkład jest przystosowany do przylotów i odlotów samolotów. Jeżeli chodzi o same połączenia, są bardzo wygodne i szybkie. Ze stolicy Polski, a dokładniej z warszawskiego lotniska Chopina, możemy się dostać wprost do stolicy Chorwacji. Lot trwa około 2 godzin. Możecie także wyruszyć z lotniska w Katowicach, ale wtedy Wasza podróż może się wydłużyć o prawie godzinę. Koszt takiego przelotu w obie strony liniami LOT to cena od około 800 złotych. Weekend w Zagrzebiu? Nie zastanawiajcie się dłużej! Warto skorzystać!

 

AUTOBUS

 

Jeżeli lubicie przemierzać kilometry autobusem - mamy dla Was ofertę. Firma Sailing Club GlobTourist, której celem jest promowanie aktywnego wypoczynku nad wodą, organizuje wycieczki autokarowe do Chorwacji. Dostępne są od kwietnia do września. Autobusy zatrzymują się w następujących polskich miastach: Warszawa, Polichno, Łódź, Wrocław (koszt biletu w obie strony 478 złotych za osobę) lub Częstochowa, Opole, Katowice, Kraków, Żory, Cieszyn (444 złote za osobę tam i z powrotem). Chcecie patrzeć przez wiele godzin przez okno i podziwiać mijane krajobrazy? A może przeglądać po raz kolejny plan wycieczki, który dla Was przygotowaliśmy? Macie na to sporo czasu J.

Samochód

Jeżeli jesteście świetnymi kierowcami, to pojedźcie samochodem do Zagrzebia. Możecie odbyć podróż różnymi trasami np. przez Czechy, Austrię, Słowenię albo przez Słowację i Węgry. Wasza droga bez przystanków zajmie 11 godzin, a do pokonania jest około 1000 kilometrów. Oczywiście zachęcamy do przerw podczas jazdy, a także częstych zmian kierowców. Przed wyjazdem pamiętajcie o sprawdzeniu stanu technicznego Waszego samochodu, a także zastanówcie się, czy wydatki związane z zakupem paliwa są dla Was opłacalne. A może komfort podróży samochodem, dowolna liczba przystanków i możliwość zatrzymywania się w miejscach, które przyciągają Waszą uwagę, Was przekonuje? Decyzja należy do Was.

 


 Jak już będziecie na miejscu, to raczej chcecie leżeć do góry brzuchem, czy spędzić czas aktywnie? Nasze wskazówki odnośnie tych obydwu kwestii i innych odkryjecie w rozdziale „Co warto/nie warto?”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika  był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożesz nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie podoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przeze mnie artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Twoich znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com. Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na Fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-25 14:54:37
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy