Watykan

WatykanTransport

Komunikacja publiczna

Ze względu na małą powierzchnię kraju i ograniczenia związane ze strefą dostępną dla turystów, zaleca się im przemieszczanie na piechotę. Osoby niepełnosprawne bez większego problemu mogą poruszać się na wózku inwalidzkim (elektrycznym lub tradycyjnym) czy o kulach. Czeka na nich także osobne wejście, które pozwala uniknąć męki, jaką bywa czekanie w kolejce.

Nawiązując do kolejki, Watykan posiada swoją sieć kolejową (najkrótszą na świecie – 2x 300 m). Wagonami transportowane są głównie dostawy towarów, zdarza się jednak, że udostępniane są dla pasażerów, którzy nie mieszczą się do autokarów. Na dalsze wycieczki warto wynając samochód. Oszczędzi to wiele czasu i kłopotu. Sprawdźcie naszą multiwyszukiwarkę, gdzie znajdziecie najlepsze oferty wynajmy samochodu. 

Najsłynniejsze auto przemierzające watykańskie ulice to oczywiście papamobile, oprócz niego spotkać można także inne samochody, często ze specjalnymi rejestracjami.

papamobile-watykan-breakplan

Jeśli zdecydujecie się na wycieczkę po ogrodach papieskich, jedną z opcji będzie przejażdżka autobusem, nie jest on jednak dostosowany do potrzeb osób na wózkach inwalidzkich.


 

>>>SPRAWDŹ TAKŻE: Gdzie znaleźć najlepszy nocleg w Watykanie?