Watykan

WatykanPolityka wjazdowa

Przepisy wjazdowe

Wybierając się do Watykanu, nie potrzebujecie żadnej wizy, podobnie jak w przypadku Włoch, przydatny będzie za to dowód osobisty lub paszport. Wyjątek stanowi sytuacja, w której planowany pobyt miałby przekraczać 90 dni, wówczas należy złożyć stosowny wniosek o zezwolenie – można to uczynić np. na komisariacie, potrzebne będą dwa zdjęcia paszportowe i ważny dokument tożsamości, formalności dopełnić należy w ciągu 8 dni od daty wjazdu do kraju. Warto też pamiętać o ubezpieczeniu. Nie wiadomo, kiedy może się przydać. Sprawdźcie oferty ubezpieczeń turystycznych i wybierzcie najbardziej dla Was korzystne. 

watykan-breakplan

Zgodnie z przepisami celnymi, przewieźć możecie do 10 litrów mocnego alkoholu (spirytusu), 20 litrów mocnego wina, 90 litrów wina (także musującego), 110 litrów piwa, 800 papierosów, 200 cygar oraz kilogram tytoniu.

>>>SPRAWDŹ: Pomożemy Ci ułożyć Twój plan podróży po Watykanie! Nie wahaj się tylko KLIKNIJ!

W przypadku gotówki, posiadać można przy sobie do 10 000 euro (lub równowartość w innej walucie), powyżej tej kwoty należy skonsultować się z organami celnymi każdego kraju, przez który będziecie przejeżdżać.

Warto pamiętać, że tereny Państwa Watykańskiego nie są dostępne dla zwiedzających w całości, a przekroczenie jego granicy nie wiąże się z żadnymi opłatami wjazdowymi.


 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Miejsca i atrakcje w Watykanie.