Watykan

WatykanKiedy jechać?

Klimat

Śródziemnomorski klimat panujący w Watykanie jest raczej przyjazny turystom, zwłaszcza tym, którym chłód jest niemiły. Wysokie temperatury (ok. 30 °C) i bardzo skąpe opady deszczu, to zjawiska spotykane wiosną i latem. Zimą termometry wskazują do kilkunastu stopni, a w progach Watykanu bardzo rzadko gości mróz. Najgorętsze dni w roku przypadają na lipiec i sierpień.

artykul klimat2 1400x600

 

>>> POMOŻEMY CI ZORGANIZOWAĆ PODRÓŻ DO WATYKANU - SPRAWDŹ

 

Kiedy pojechać?

Najdogodniejszą porą na zwiedzanie Watykanu jest czerwiec, a po nim kolejno październik i listopad. Dlaczego właśnie te miesiące? Przede wszystkim ze względu na pogodę, która jest wówczas bardzo korzystna, tj. słoneczna (ale bez przesady), bez opadów deszczu i silnych wiatrów. Mimo, że Watykan jest miejscem, które ochoczo odwiedza się przez cały rok, w miesiącach jesienno-zimowych można zauważyć odrobinę mniejszy ruch turystyczny, co sprzyja podziwianiu monumentalnych budynków i ich wnętrz „na spokojnie”. Kiedy już wiecie, kiedy najlepiej jechać do Watykanu, nie pozostaje nic innego tylko skorzystać z naszej wyszukiwarki wczasów i zarezerwować wymarzony urlop!

artykul klimat 1400x600

Pogoda

Poniżej przedstawiamy wykres temperatur i opadów w Watykanie:

 artykul pogoda 1400x600

Źródło:  https://www.meteoblue.com

Już wiecie kiedy najlepiej wybrać się do Watykanu? Przejrzyjcie oferty wycieczek od najbardziej popularnych biur podróży, które znajdziecie tutaj.

 


 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Politykę wjazdową do Watykanu.