Warszawa

WarszawaKiedy jechać?

Kiedy pojechać?

Do Warszawy możecie się wybrać właściwie o każdej porze roku, zależnie od tego, co chcecie zobaczyć. Jeśli zależy Wam na muzeach czy np. obejrzeniu sztuki w Teatrze Narodowym, śmiało możecie przyjechać zimą, chociaż musicie liczyć się z tym, że ta pora roku potrafi dość długo zaskakiwać drogowców. W związku z tym poruszanie się po mieście może być nieco utrudnione. Gorszą komunikację mogą zrekompensować Wam dekoracje w różnych częściach miasta, zwłaszcza piękna iluminacja na Nowym Świecie (chociaż Dworzec Wileński też wygląda całkiem nieźle) – świąteczny wystrój można tu podziwiać od grudnia do pierwszych dni lutego. Jeśli natomiast kochacie sztukę i niestraszny Wam hałas i tłum – spieszymy z pomocą! Tutaj znajdziecie informacje o koncertach i festiwalach, które z pownością pomogą Wam w podjęciu decyzji, kiedy odwiedzić stolicę :).

Jeśli jednak chcecie zobaczyć malownicze warszawskie parki, podziwiać taniec godowy pawi w Łazienkach albo przespacerować się po ogrodzie na dachu BUW-u (do czego serdecznie zachęcamy!), musicie wybrać cieplejszą porę. Pewnie najbezpieczniej byłoby wybrać termin między połową kwietnia a połową września, chociaż na pewno sami wiecie, jak polska aura potrafi zaskoczyć ;).

panorama-warszawa-breakplan

Pocieszające jest natomiast to, że w miesiącach wakacyjnych w Warszawie nie jest tak tłoczno jak w wielu innych stolicach europejskich. Owszem, bez problemu da się zauważyć turystów z mapami i aparatami fotograficznymi, zwłaszcza na Starym Mieście. Zdecydowanie jednak nie są to takie tłumy jak np. w Londynie czy Paryżu. Co więcej, między końcem czerwca a początkiem września Warszawa nieco pustoszeje – ludzie wyjeżdżają na urlopy, dzieci na wakacje (albo siedzą w domach przed komputerem), a studenci często wracają do domów rozsianych po całej Polsce. Dużo łatwiej wtedy przemieszczać się po mieście. Jeżeli zatem nie przeszkadzają Wam upały, możecie śmiało wybrać się do stolicy latem. 

Już wiecie, który okres roku jest najkorzystniejszy do przyjazdu do Warszawy? Kliknijcie tutaj, żeby poznać najlepsze oferty wycieczek od najbardziej znanych biur podróży!

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Warszawie:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


 Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie, tam dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.