Warszawa

WarszawaDojazd

Loty

Podróż samolotem do Warszawy nie dla wszystkich podróżnych będzie opłacalna. Na tanie bilety do Warszawy mogą liczyć przede wszystkim mieszkańcy Trójmiasta – bilety kupią już od ok. 20 zł w obie strony. Biorąc pod uwagę odległość, a co za tym idzie oszczędność czasu, samolot to w tym przypadku zdecydowanie dobry wybór. O przelot mogą też pokusić się wrocławianie, ceny biletów zaczynają się od ok. 35 zł. Jeśli chodzi o pozostałe polskie miasta, które mają połączenie lotnicze z Warszawą, ich mieszkańcy muszą wykazać się instynktem łowieckim ;). Z Zachodu (Zielona Góra, Poznań) i Południa (Katowice, Kraków, Rzeszów) ceny biletów lotniczych wahają się zwykle od 150 zł do 220 zł, ale jeśli traficie na dobrą okazję, możecie wybrać się w drogę już za 79 zł. Trzeba więc zaczaić się na korzystną ofertę, aby nie przepłacić. Lot z poszczególnych miast trwa podobnie – ok. 1h. Biegnąc z pomocą w poszukiwaniu najlepszych ofert, przygotowaliśmy dla Was wyszukiwarkę lotów, którą znajdziecie tutaj. Jeśli jednak wolicie, żeby ktoś znalazł najkorzystniejszy przelot za Was, to przejdźcie na tę podstronę.

 

Pociąg

To szybka i niedroga opcja dla łodzian – w obie strony za bilety zapłacicie ok. 50 zł, a podróż w jedną stronę zajmie Wam mniej więcej 1h. Również mieszkańcom Białegostoku rekomendujemy podróż pociągiem – trwa 2,5h, a za bilet zapłacicie jedynie 30 zł! W nienajgorszej sytuacji są też Katowice i Toruń. Na trwającą mniej więcej 3h podróż wydacie ok. 60 zł. Bilety z Poznania zaczynają się od 50 zł wzwyż, a z Lublina od zaledwie 40 zł – w obu przypadkach przejazd trwa ok. 3h. Startując z Bydgoszczy, za 3-3,5h jazdę zapłacicie ok. 60 zł.

Długa podróż czeka mieszkańców Rzeszowa – trzeba się liczyć z tym, że w pociągu spędzicie ok. 5,5h. Koszt zaczyna się od 70 zł. Mieszkańcy Olsztyna muszą być czujni! Kupując bilet z odpowiednim wyprzedzeniem, wydacie ok. 40 zł (3h jazdy) – jeśli przegapicie okazję, będziecie musieli dołożyć co najmniej 100 zł! Twardy orzech do zgryzienia będą mieli podróżujący z Krakowa i Opola. Wszystko zależy od tego, czy wybierzecie wariant komfortowy, czy ekonomiczny. Z Krakowa można dojechać do Warszawy w 4h, płacąc ok. 65 zł albo w niewiele ponad 2h, jednak koszt biletu wyniesie już ok. 150 zł! Opolanie mają do wyboru 4,5h podróż za ok. 85 zł lub 3,5h za niewiele ponad 60 zł, ale w tym drugim przypadku do stolicy dotrą po godz. 22.

Podróżnikom z Trójmiasta zdecydowanie polecamy przelot samolotem. Jeżeli boicie się latać, możecie wybrać połączenie kolejowe, jednak przejazd zajmie Wam mniej więcej 3h, a bilet w jedną stronę będzie kosztował ok. 120 zł. Podobnie wrocławianie – lepiej wybierzcie samolot, podróż pociągiem trwa ok. 4-5h i kosztuje od 60 zł wzwyż. Mieszkańcy Zielonej Góry również lepiej wyjdą na skorzystaniu z usług linii lotniczych. Przejazd kolejowy do stolicy będzie trwał ok. 5h, a ceny w jedną stronę zaczynają się od mniej więcej 55 zł w chłodniejsze miesiące (ok. 70 zł latem), z tym że w grę wchodzi przejazd nocny. Jeśli zdecydowanie wolicie podróż za dnia, na bilet kolejowy będziecie musieli wydać ponad 100 zł.

Warszawa dworzec

Busy to zdecydowanie najtańsza opcja dla mieszkańców większości polskich miast (chociaż województwo pomorskie będziemy jednak namawiać na samolot ;)). Ceny biletów są naprawdę zachęcające, możecie bowiem zapolować na promocję i odbyć podróż za ok. 4 zł w obie strony. Nawet jeśli nie załapiecie się na aż tak duże zniżki, ceny zwykle nie przekraczają kilkunastu złotych w jedną stronę. Musicie jednak liczyć się ze spędzeniem kilku godzin w jednej pozycji, co nie dla każdego będzie komfortowe. Czas przejazdu to teoretycznie od ok. 2h dla podróżujących z Łodzi do ok. 5h dla startujących z Gdańska czy Krakowa. Pamiętajcie jednak – to tylko przewidywania – czasem nawet wjeżdżając do Warszawy można odstać dłuższy czas w korkach na wylotówce. Po mieście też nie jeździ się łatwo – busy będą więc dobrym pomysłem dla tych, którym niestraszna nieco dłuższa i mniej „wygodna” podróż.

Samochód

Tej formy podróży raczej nie polecamy. Dlaczego? W stolicy niestety nie jest łatwo o miejsce parkingowe, a i poruszanie się jej ulicami do banalnych nie należy. Nawet jeżeli jednak zdecydujecie się na własny środek transportu, lepiej zostawcie go na hotelowym parkingu i po mieście poruszajcie się już komunikacją miejską.

Jeżeli jednak jesteście wielkimi przeciwnikami komunikacji miejskiej i chcielibyście wynająć samochód, możecie zrobić to, korzystając z tej wyszukiwarki.

 


Jak już będziecie na miejscu, to raczej chcecie leżeć do góry brzuchem, czy spędzić czas aktywnie? Nasze wskazówki odnośnie tych obydwu kwestii i innych odkryjecie w rozdziale „Co warto/nie warto?”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.