Praga

PragaTransport

Komunikacja publiczna

tramwaj-Praga-Praga-breakplanW Pradze swobodnie możecie podróżować metrem, tramwajem lub autobusem. Bilety możecie zakupić w cenach: 24 CZK (30-minutowy), 32 CZK (90-minutowy), 110 CZK (24-godzinny), 310 CZK (3-dniowy), 500 CZK (5-dniowy) . Uwaga! Bilet na autobus jest ważny również w metrze i tramwaju! Niestety, zniżki przysługują tylko uczniom do 15 roku życia i emerytom czeskim. Pamiętajcie, wsiadając do autobusu, którego oznaczenie zaczyna się od cyfry 3, możecie tylko pierwszymi drzwiami pokazując przy tym/kupując bilet. Tramwaje często zmieniają rozkłady jazdy (z powodu remontowanych torowisk), w takim przypadku ich rozkład oznakowany jest na żółto. Praskie metro obsługuje trzy linie: A, B, C. Więcej informacji znajdziecie klikając na: http://www.dpp.cz/.

Jeżeli nie jesteście fanami komunikacji miejskiej, rozwiązaniem dla Was może być wynajem samochodu. Klikając tutaj, znajdziecie mnóstwo ofert i na pewno wybierzecie auto idealnie dopasowane do Waszych potrzeb i wymagań. Szerokiej drogi!

Rower

Bez przeszkód możecie także wybrać dwukołowy sposób przemieszczania się po mieście. W tym wypadku nie jesteście uzależnieni od rozkładu i sami nadajecie tempo swojej podróży :). Rower możecie wypożyczyć w niejednym punkcie np. http://www.okolo-bikes.cz/ (za 6 godzin jazdy zapłacicie 350 CZK). Pamiętajcie, by mieć przy sobie dowód osobisty, ponieważ zanim ktoś odda w Wasze ręce sprzęt, musi mieć zabezpieczenie w postaci Waszych danych osobowych. Zasady korzystania i przemieszczania się na rowerze są takie jak w Polsce – musicie znać przepisy ruchu drogowego.

 


Nieważne, czy lubicie rezerwować noclegi z wyprzedzeniem, czy będąc już na miejscu. W rozdziale „Gdzie spać?” znajdziecie więcej niż co nieco na temat tego, jak najlepiej znaleźć dach nad głową tam, dokąd podróżujecie. Dajcie sobie chwilę, abyście nie byli niemiło zaskoczeni pokojem bez okien lub wysokim rachunkiem za Wasz pobyt.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2019-07-05 16:14:48
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy