Praga

PragaKiedy jechać?

Klimat

Jeśli chodzi o klimat, to jest on bardzo podobny do tego, jaki znacie, czyli ciepły, umiarkowany, o łagodnych zimach i ciepłych latach. panorama-Praga-Praga-breakplanDla tych z Was, którzy bez przerwy odczuwają niedobór witaminy D, polecamy pobyt w Pradze w miesiącach czerwiec-wrzesień. Oczywiście, promienie słoneczne nie równają się afrykańskiemu – lecz z pewnością Wasze policzki nabiorą kolorów. Średnia temperatura powietrza w tym czasie oscyluje pomiędzy 18 a 20°C. Zimą także nie zagrażają Wam mrozy arktyczne, temperatura jest dość przyjemna – wynosi średnio od 0 do -4°C. Oczywiście, nie możemy Wam zagwarantować, że nic się nie zmieni, bowiem globalne ocieplenie wpływa na zmianę klimatu na całej planecie.

W Czechach aż 33% terenu zajmują lasy! Tak jak i w Polsce, tak i w Czechach zdarzają się powodzie. Ostatnia, która wywołała wiele szkód miała miejsce w sierpniu 2002 roku (oszacowane straty sięgały blisko 70 bilionów koron!). Bezapelacyjnie musicie zaopatrzyć się w parasol w okresie od maja do września, ponieważ wtenczas notowane są najintensywniejsze opady deszczu (nie obawiajcie się jednak – nie pada tutaj jak w selwie amazońskiej :)).

Kiedy pojechać?

Każda pora jest odpowiednia by odwiedzić Pragę! Pamiętajcie, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia centrum Pragi jest zdominowane przez niezliczoną ilość straganów, które zwiastują Jarmark Adwentowy. W tym czasie wiele biur podróży oferuje wycieczki, podczas których zwiedzicie najważniejsze zabytki w stolicy Czech oraz poczujecie świąteczną atmosferę na własnej skórze :). Chcąc w spokoju pospacerować praskimi ulicami, polecamy Wam omijanie miasta od końca czerwca do sierpnia oraz w okresie jarmarkowym. Skoro już wiecie, kiedy najlepiej zaplanować wycieczkę do Pragi zostało ją tylko zorganizować. W tym pomoże Wam nasza wyszukiwarka wczasów. Gwarantujemy, że znajdziecie ofertę idealną dla siebie :).

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Pradze:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie tam, dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2019-07-05 16:14:48
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy