Nainital

NainitalDojazd

Loty

Do Nainital udamy się podróżując z Delhi lub innych miast regionu. Mimo stosunkowo niewielkich odległości, transport jest dość kłopotliwy ze względu na ukształtowanie terenu. Przedstawiamy dwie możliwe trasy na szlaku wycieczki po regionie:

1. Agra – Nainital

Mimo, iż oba miasta dzieli mniej niż 600 kilometrów, to - ze względu na górzyste tereny na trasie do Nainital - droga jest raczej trudna. Aby dojechać do miasta możemy wynająć samochód (nawet z kierowcą, co oferuje wiele biur podróży) albo udać się pociągiem do Kathgodam (z przesiadką w Delhi) i stamtąd taksówką dojechać do Nainital (można także dołączyć do kogoś innego i pojechać tzw. shared taxi - co powinno kosztować nie więcej niż 80 rupii za osobę - lub skorzystać z transportu oferowanego przez hotel) lub spacerem dojść do przystanku autobusowego (około 1.5 kilometra od stacji kolejowej), a następnie wziąć autobus do miasta (około 35 rupii za osobę).

2. Nainital - Delhi

Podobnie jak w przypadku podróży z Agry należy dostać się do stacji kolejowej w Kathgodam (autobus, taksówka) i w dalszą trasę wybrać się pociągiem.

 


Jak już będziecie na miejscu, to raczej chcecie leżeć do góry brzuchem, czy spędzić czas aktywnie? Nasze wskazówki odnośnie tych obydwu kwestii i innych odkryjecie w rozdziale „Co warto/nie warto?”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika  był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożesz nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie podoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przeze mnie artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Twoich znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com. Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na Fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-21 16:36:38
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy