Madryt

MadrytKiedy jechać?

Klimat

Madryt leży w samym środku Hiszpanii, a to oznacza, że klimat jest suchy i surowy. Mamy więc do czynienia z łagodnymi zimami i upalnymi latami.

Najchłodniejszymi miesiącami są grudzień i styczeń, także wtedy warto odpuścić sobie podróż do Madrytu. Z kolei lipiec i sierpień są najcieplejszymi miesiącami w kraju. W lato temperatury sięgają 36°C. Zwiedzanie w takich temperaturach nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy. Warto zatem wziąć to pod uwagę podczas planowania podróży do Madrytu.

Teraz, kiedy wiecie już, który miesiąc jest najlepszy na wycieczkę po Madrycie, kliknijcie tutaj, aby zapoznać się z najlepszymi ofertami wycieczek organizowanych przez najbardziej popularne biura podróży!

Kiedy pojechać?

Nie ma złej pory, by pojechać do Madrytu. Jeżeli jesteście tam akurat 17 stycznia, warto zajrzeć do kościoła San Anton (Calle Hortaleza 63), ponieważ odbywa się tam nietypowa uroczystość. Jest to dzień świętego Antoniego – patrona zwierząt. Wtedy księża poświęcają zwierząta domowe. Z pewnością warto zobaczyć takie nietypowe święto.

Na przełomie lutego i marca w Madrycie trwa jedna, wielka impreza – karnawał. W tym czasie wszyscy uczestniczą w balu przebierańców. Na sam koniec odbywa się wielka parada karnawałowa. Co roku jest inna trasa parady, ale zawsze odbywa się ona w centrum. W paradzie mogą wziąć udział wszyscy. Jednak jest jeden warunek – trzeba się przebrać. Nie sposób nie zauważyć takiej imprezy, bowiem na mieście spotkacie liczne tłumy przebrane za piratów, zwierzęta, postaci z bajek i inne. Nie mniej popularny jest bal maskowy (Baile de Mascaras) organizowany tego samego dnia, co parada.

Jeżeli planujecie wycieczkę do Madrytu w maju, a konkretnie 15 maja, traficie na święto patrona Madrytu – Izydora. Jest to szczególnie ważne święto dla mieszkańców Madrytu. Świętu towarzyszą różnorodne imprezy kulturalne. Święto rozpoczyna się 12 maja od parady Gigantes y Cabazudos (olbrzymy i wielkogłowi). W paradzie biorą udział osoby na szczudłach z ogromnymi głowami (oczywiście sztucznymi). Cała inscenizacja ma sprawiać wrażenie przemarszu olbrzymów. Wydarzenie to jest na tyle popularne, że Gigantes y Cabazudos towarzyszą także innym imprezom.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Madrycie:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie tam, dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.