Kopenhaga

KopenhagaKiedy jechać?

Klimat

Większości z Was może się wydawać, że wycieczka do kraju skandynawskiego poza sezonem letnim może grozić odmrożeniem nosa (lub uszu, czy też innych cennych części ciała). Dania jednak, ze względu na swoje położenie, nie odstrasza aż tak zimną pogodą. Klimat Kopenhagi jest określany jako łagodny lub umiarkowanie ciepły – średnia temperatura roczna wynosi aż 8,40C, czyli wypada lepiej niż w naszym kraju (7,30C). Średnia temperatura zimą to około 10C, wiosną 70C, latem 16,60C, a jesienią 9,20C. Do najcieplejszych miesięcy będą oczywiście należały czerwiec, lipiec i sierpień, kiedy to możecie rozkoszować się idealnymi do zwiedzania temperaturami.

 

Duńczycy cieszą się około 1495 słonecznymi godzinami w ciągu roku (w dużym zaokrągleniu 125 dni), z których większość przypada właśnie latem. Do tej optymistycznej listy możecie dodać też temperaturę wody w granicach 16-170C w okresie letnim, co może zachęcić niektórych z Was do wypadu poza miasto. Nie należy się też martwić, że Waszą wycieczkę przerwie trzęsie ziemi, huragan, monsun czy tsunami – brak tego typu zjawisk dobrze wpisuje się w charakter flegmatycznych Duńczyków. Mimo, że to nie Anglia, jedyne, czego należy się obawiać to opady deszczu: najwięcej przypada średnio w lipcu, a najmniej deszczowym miesiącem będzie zwykle luty.

Kiedy pojechać?

Ze względu na to, że klimat w Kopenhadze jest bardzo zbliżony do naszego, z łatwością możecie wybrać porę na zwiedzanie. Warto pamiętać, że jest to miasto idealne do spacerów i przejażdżek rowerowych, więc jeśli jesteście fanami takiego spędzania wolnego czasu, najlepszymi porami będą maj, czerwiec i początek września. Możecie wtedy liczyć na w miarę przyjemną pogodę i sprytnie ominąć tłumy, wysokie ceny i brak miejsc w hotelach, będące największymi bolączkami sezonu turystycznego (lipiec i sierpień). Bardzo ciekawym doświadczeniem może być też wizyta w stolicy Danii w grudniu – miasto staje się wtedy bardziej świąteczne niż reklama Coca-coli. Możecie wtedy podziwiać pięknie oświetlone i udekorowane miasto – zobaczcie koniecznie Hotel Kopenhaga D'Angleterre. Możecie pojeździć na łyżwach i odwiedzić wiele marketów świątecznych. Szczególnie godny uwagi jest ten tradycyjny w ogrodach Tivoli (od 19 grudnia) oraz przy kanale Nyhavn (od 11 listopada).

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Kopenhadze:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie, tam dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-18 08:59:32
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy