Chicago

ChicagoJedzenie i napoje

Potrawy i napoje

Kuchnia Chicago nie różni się bardzo od typowej kuchni amerykańskiej. Chcąc poczuć się jak rodowity Amerykanin koniecznie trzeba spróbować krwistego steka, pysznego hot doga i hamburgera, którego wielkość zadziwi niejednego smakosza oraz słynną Deep Dish Pizza (grubą, smażoną na głębokim tłuszczu). Oprócz typowych fastfoodów, możecie tu odnaleźć bogactwo kuchni z wielu zakątków świata. Mieszkańcy Chicago, tak jak i całych Stanów Zjednoczonych, to mieszanka imigrantów z wielu różnych kultur, dlatego w mieście możecie stołować się w Waszej ulubionej kuchni: włoskiej, francuskiej, chińskiej, meksykańskiej, tajskiej itd. Za sprawą wielu Polaków, w Chicago nie jest problemem, aby zakupić nasze typowe produkty, możecie tu również znaleźć luksusowy rarytas – prawdziwy chleb z polskiej piekarni :). W mieście bardzo popularne są owoce morza i rybki z pobliskiego jeziora Michigan, a także przeróżne grillowane mięska, wszędzie króluje też symbol Stanów Zjednoczonych wszechobecny bekon. Jako przekąski np. w pubach chętnie jadane są przeróżne dipy z chipsami, pieczonymi skrzydełkami, warzywami itd.

Na śniadanie polecam pyszne grube naleśniki (pancakes) z syropem klonowym, dżemem lub nutellą (nasze tradycyjne naleśniki dostaniecie pod nazwą blintzes lub crepes), gofry lub tradycyjną jajecznicę z bekonem, tostami i hash brown, czyli takim amerykańskim plackiem ziemniaczanym. Najlepiej wybrać się na śniadanie do miejsca Chicago Waffles (http://www.chicagowaffles.com/).

Polecane restauracje w Chicago:

- Hot Dog – Superdawg (6363 N Milwaukee Ave, Chicago, IL 60646) słynne hotdogi.

- Deep Dish Pizza – My Pie (2010 N Damen Ave, Chicago, IL 60647) słynna pizza.

- Bavette's Bar and Boeuf (218 W Kinzie, Chicago, IL 60654) kuchnia amerykańska, owoce morza, steki.

- Au Cheval (800 W. Randolph, Chicago, IL 60607) kuchnia amerykańska, hamburgery.

- Girl & The Goat (809 W Randolph St, Chicago, IL 60607) przysmaki z grilla, pyszne dipy.

- Gibsons Bar & Steakhouse (1028 N Rush St, Chicago, IL 60611-1208) pyszne steki.

- Tanta (118 W Grand Ave, Chicago, IL 60654) kuchnia łacińska, południowoamerykańska.

Alkohole

Chicago nie posiada typowego napoju alkoholowego, popularne jest tu tak jak w całych USA

piwo (znacznie gorsze od naszego krajowego i sprzedawane w śmiesznej wielkości puszkach 0,3l), wino (polecamy te z regionu Kalifornii), wódka, a także typowe Brandy, Bourbon, Whiskey (np. Jack Daniel's Tennessee Whiskey).

Nie można pić alkoholu w miejscach publicznych. Przy zakupie alkoholu należy okazać dowód osobisty lub prawo jazdy potwierdzające wiek 21 lat. Do wielu barów i klubów nie można nawet wejść, jeżeli nie mamy ukończonych 21 lat.

Polecane bary w Chicago:

- Schaller’s Pump (3714 S Halsted St, Chicago, IL 60609) słynne miejsce odwiedzane w czasach alkoholowej prohibicji i Al Capowe.

- Monk's Pub (205 W Lake St, Chicago, IL 60606).

- Primebar (155 N Upper Wacker Dr, Chicago, IL 60606).

- Tradition Gastro Pub and Bar (160 N Franklin St, Chicago, IL 60606).

- Fado Irish Pub Chicago (100 W Grand Ave, Chicago, IL 60654).

 


Jeżeli przeczytaliście prawie wszystkie rozdziały przewodnika, a nie doszukaliście się informacje o miejscowej walucie, sposobach wymiany pieniędzy, lokalnych cenach, ważnych numerach, niebezpieczeństwach lub po prostu ciekawostkach o interesującym Was miejscu, spokojnie – zajrzyjcie do rozdziału „Inne”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-11-22 18:08:16
Dorota Belina
Redaktor
adres:
Warszawa / Polska

Kochająca świat z całym jego dobrodziejstwem, szukająca w podróżach nowym smaków i ludzi. Sercem oddana hiszpańskiej Andaluzji, gdzie spędziła piękny rok. Od niedawna odkrywa nowe miejsca z innej perspektywy, podróżując z małym brzdącem. Zawodowo rozmiłowana w pisaniu - o wszystkim i o niczym.