Chicago

ChicagoGdzie spać?

Gdzie spać?

Chicago posiada bogatą i zróżnicowaną bazę noclegową. Najdroższą opcją są hotele, ceny za pokój w dobrej lokalizacji wahają się od 100 dol. za noc do kilkuset dolarów. Im bliżej centrum Downtown tym ceny są droższe, także w cieplejszych miesiącach podczas sezonu wakacyjnego możemy się spodziewać podwyżek.

Tańsza alternatywa to motele, położone na obrzeżach miasta, ich cena to około 50–100 dol. za pokój, najlepiej wybrać te położone na krańcach metra, można wtedy zainwestować kilka dolarów w komunikację miejską i dojeżdżać do centrum.

Najtańszą opcją są hostele, tu ceny wahają się w granicach 20–50 dol. od osoby. Istnieją specjalne hostele dedykowane studentom, gdzie mają oni dodatkowo pewne zniżki, dlatego nie zapomnijcie swojej legitymacji studenckiej. Wyszukiwarki hosteli to: www.hostelworld.com, www.hostelclub.com. Do ceny za pokój należy doliczyć podatek. Warto skorzystać z wyszukiwarek i porównywarek cen, najlepsze ceny noclegów można wyszukać na breakplan.com.

Polecane noclegi w Chicago:

- BEST WESTERN Grant Park Hotel (1100 South Michigan Avenue, Chicago, IL 60605), dobra lokalizacja, przystępna cena.

- River Hotel (75 East Wacker Drive, Chicago, IL 60601) dobra lokalizacja w sercu miasta, bardzo ładne pokoje z widokiem, cena przystępna.

- Heart O' Chicago Motel (5990 N. Ridge Ave, Chicago, IL 60660-3263), dobra cena.

- Ohio House Motel (600 North LaSalle Street, Chicago, IL 60654) skromne pokoje, ale dobra cena i lokalizacja blisko do najważniejszych atrakcji.

Najtańsze noclegi:

- Wrigley Hostel (3514 N Sheffield Ave,) tanio, czysto i blisko do atrakcji.

- Chicago Getaway Hostel (616 West Arlington Place), tani, nowoczesny i dobrze skomunikowany z centrum.

- Urban Holiday Lofts (2014 W Wabansia Ave) czysty, tani i w dobrej lokalizacji.

 


„Przez żołądek do serca” – sprawdźcie w rozdziale „Jedzenie i napoje” co i gdzie jeść i pić, będąc na miejscu, tak, aby Wasza podróż była niezapomniana nie tylko ze względu na walory wizualne.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-11-22 18:08:16
Dorota Belina
Redaktor
adres:
Warszawa / Polska

Kochająca świat z całym jego dobrodziejstwem, szukająca w podróżach nowym smaków i ludzi. Sercem oddana hiszpańskiej Andaluzji, gdzie spędziła piękny rok. Od niedawna odkrywa nowe miejsca z innej perspektywy, podróżując z małym brzdącem. Zawodowo rozmiłowana w pisaniu - o wszystkim i o niczym.