Chicago

ChicagoDojazd

Loty

Do Chicago z Polski można dostać się jedynie samolotem. Bezpośrednie połączenie obsługiwane przez linię LOT jest dostępne z Warszawy. Tanie loty do Chicago ze stolicy zimą są możliwe już w cenach od 2300 zł w obie strony, najczęściej jednak za taką wyprawę będziemy musieli zapłacić co najmniej 3000 zł za lot w obie strony. Latem jest niestety drożej, koszt biletu do Chicago w tym czasie to średnio 3000–4000 zł. Czas przelotu to około 10 godzin. Najwięcej lotów operuje największy port lotniczy O’Hare (ORD), położony 25 km od centrum, pozostałe lotniska to Midway (MDW) (15 km) i Gary International (GYY) (35 km).

Chcąc znaleźć dogodny termin przelotu w przystępnej cenie polecamy korzystać z połączeń łączonych, przesiadki następują najczęściej w takich miastach jak: Berlin, Frankfurt nad Menem, Monachium, Zurych, Paryż, Amsterdam czy Londyn. Taki przelot w zależności od dostępnej kombinacji trwa kilka godzin dłużej niż lot bezpośredni, od 12 do 24 godzin. Linie, które obsługujące łączone loty do Chicago to: Lufthansa, Air Canada, Swiss, United, Adria, Austrian, KLM i inne. Możemy wyruszyć też z innego polskiego miasta niż stolica, np. z Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Katowic czy Łodzi, może to wydłużyć czas lotu i zwiększyć ilość przesiadek, ale warto sprawdzić wszystkie opcje, bo różnice w cenach są dosyć istotne dla naszego polskiego portfela. Najlepsze promocje lotnicze można znaleźć na naszym portalu breakplan.com.

Z lotniska do centrum miasta możemy dostać się na kilka sposobów. Lotnisko Chicago O’Hare jest dobrze skomunikowane z centrum miasta, mamy tu bardzo komfortową sytuację. Na lotnisko dojeżdża z centrum metro, a za pojedynczy bilet zapłacimy tylko 2,25 dol., na tej trasie kursują też autobusy Continental Airport Express, które odjeżdżają średnio co 10 minut. Koszt przejazdu taksówką z portu lotniczego w Chicago do centrum to 35–40 dol. Możemy też wprost na lotnisku wynająć samochód, który bardzo przyda się, jeżeli planujecie objazdowe zwiedzanie kraju.

 


Jak już będziecie na miejscu, to raczej chcecie leżeć do góry brzuchem, czy spędzić czas aktywnie? Nasze wskazówki odnośnie tych obydwu kwestii i innych odkryjecie w rozdziale „Co warto/nie warto?”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-11-22 18:08:16
Dorota Belina
Redaktor
adres:
Warszawa / Polska

Kochająca świat z całym jego dobrodziejstwem, szukająca w podróżach nowym smaków i ludzi. Sercem oddana hiszpańskiej Andaluzji, gdzie spędziła piękny rok. Od niedawna odkrywa nowe miejsca z innej perspektywy, podróżując z małym brzdącem. Zawodowo rozmiłowana w pisaniu - o wszystkim i o niczym.