Budapeszt

BudapesztKiedy jechać?

Klimat

Budapeszt znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego kontynentalnego. Rok podzielony jest na 4 pory. Ciepła wiosna, upalne lato ze średnią temperaturą 27˚C. Jesienią występują opady deszczu, temperatura osiąga ok. 12˚C. Zimy są mroźne z opadami śniegu.

Kiedy pojechać?

Budapeszt jest miejscem odwiedzanym przez turystów przez cały rok. Jednak najbardziej zatłoczony jest w lipcu i sierpniu, z racji pięknej pogody i wysokich temperatur. Zwłaszcza od piątku do niedzieli roi się tu od turystów, którzy przyjechali tylko na weekend. Najprzyjemniejszy czas, aby odwiedzić stolicę, to maj, czerwiec i wrzesień, kiedy jest ciepło, ale nie upalnie, a miejsce nie jest tak oblegane przez przyjezdnych.

Marzycie o odpoczynku właśnie w Budapeszcie, ale brakuje Wam czasu na zaplanowanie wyjazdu? Już teraz możecie zajrzeć do naszej wyszukiwarki wczasów, która znajduje się tutaj i wybrać coś dla siebie spośród ofert najbardziej popularnych biur podróży.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Budapeszcie:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie tam, dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.