Barcelona

BarcelonaDojazd

Loty

Liczne linie lotnicze oferują bezpośrednie loty z Polski do Barcelony. Czas lotu wynosi ok. 3 godziny 40 minut. Główne lotnisko Barcelony to El Prat de Llobregat mieszczące się ok. 12 km od miasta. Do centrum dotrzecie bezpośrednimi połączeniami kolejowymi i autobusowymi oraz taksówką. Popularną destynacją jest też lotnisko w Gironie, oddalone od Barcelony o 90 km. Lotnisko obsługuje linie Ryanaira, która oferuje tanie loty, a do każdego kursu lotniczego zapewniony jest transport do Barcelony (koszt ok. 20 euro w dwie strony). Wyszukiwanie lotów Was stresuje? Boicie się, że przepłacicie? Skorzystajcie z wyszukiwarki lotów dostępnej na naszej stronie, a wszystko stanie się łatwe! Jeżeli nie macie pojęcia w jaki sposób zorganizować taki wyjazd, nie martwcie się. Wejdźcie tutaj, chętnie Wam pomożemy!

Pociąg

Nie istnieje bezpośrednie połączenie kolejowe Polska – Barcelona. Najlepszą trasą do Barcelony jest dostanie się do Wielkiej Brytanii, z Londynu pociągiem do Paryża, a następnie bezpośrednio do Barcelony. Całkowita podróż zajmuje ok. 35 godzin w cenie 400 - 600 złotych.

Samochód

Do Barcelony można dostać się też samochodem, który możecie wynająć, jeśli nie chcecie zabierać swojego. Tutaj znajdziecie multiwyszukiwarkę wynajmu aut, która Wam w tym pomoże. Stan dróg w drodze do Barcelony jest bardzo dobry, jednak trzeba zachować ostrożność na stromych i wąskich górskich uliczkach. Barcelona jest dobrze połączona siecią autostrad z resztą Europy, jak i pozostałymi obszarami Hiszpanii. Autostrada AP7 jest główną drogą do Barcelony z Francji.

 


Jak już będziecie na miejscu, to wolicie leżeć do góry brzuchem, czy spędzić czas aktywnie? Nasze wskazówki odnośnie tych obydwu kwestii i innych odkryjecie w rozdziale „Co warto/nie warto?”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.