Almería

AlmeríaKiedy jechać?

Klimat

Panuje tutaj klimat śródziemnomorski i jest to miejsce w Europie z największą liczbą dni słonecznych w ciągu roku – 320! Praktycznie przez cały czas temperatury są w miarę stałe. Zimą oscylują w granicach 15-20°C w ciągu dnia, nocą jednak radzę ubrać kurtkę (ok. 10°C, czasem poniżej). Latem na termometrach zobaczymy ok. 35-40°C, jednak nie musi nas to przerażać. Almería znana jest z niemiłosiernego wiatru! Latem jest to przyjemne, daje świeżość i rześkie powietrze, jednak zimą trzeba uważać, gdyż zimne, ostre powiewy mogą bardzo zaszkodzić wrażliwym gardłom i uszom.

Kiedy pojechać?

Almería to miejsce, które można odwiedzać przez cały rok, jeśli jednak nastawiamy się na plażowanie, najlepiej udać się tam latem (czerwiec – wrzesień). Nie należy przejmować się wysokimi temperaturami, ponieważ zawsze towarzyszy nam wiatr, a wieczory i noce są również ciepłe, idealne, aby zaznać hiszpańskiej zabawy i spotkań ze znajomymi.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Almerii:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąd na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie tam, dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.