Wielka Brytania

Wielka BrytaniaPraca i studia

Praca

Polacy coraz częściej wyjeżdżają na wyspę w poszukiwaniu lepszego życia – nie wszystkim się to jednak udaje. Nie myślcie, że Wielka Brytania to kraj mlekiem i miodem płynący. I chociaż na pierwszy rzut oka może się wydawać, że zarobki są wysokie, weźcie pod uwagę miesięczne koszty utrzymania. Wówczas nie wygląda to tak kolorowo.

Niemniej jednak jeśli myślicie poważnie o zatrudnieniu w Wielkiej Brytanii, zróbcie to legalnie. W tym celu musicie otrzymać numer NIN (National Insurance Number) – odpowiednik naszego numeru pesel i NIP. By go uzyskać, skontaktujcie się z pracownikami Jobcentre Plus pod numerem telefonu 0845 600 0643 – oni udzielą Wam dokładnych instrukcji, co macie zrobić. Praca-Wielka-Brytania-Breakplan

Ustawowy wymiar godzin przypadający na okres tygodnia to 40 godzin. Minimalne wynagrodzenie miesięczne dla osoby pracującej 40 godzin tygodniowo wynosi około £1248 (bez nadgodzin). Daje to £7,20 na godzinę.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Jak jednocześnie pracować i czerpać przyjemność z podróżowania!

Wolontariat

Wolontariat to obecnie bardzo modny sposób zdobywania doświadczenia połączony z możliwością wyjazdu. Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie oferuje bezpłatne praktyki w Wydziałach Konsularnym, Ekonomicznym, Politycznym oraz Referacie Mediów i Promocji placówki. Zainteresowanych zapraszamy na tę stronę.

Innym ze sposobów wyjechania na wolontariat do Wielkiej Brytanii w przypadku osób do 30. roku życia jest wzięcie udziału w wolontariacie europejskim (EVS) w ramach programu „Erasmus+”, finansowanego z funduszy europejskich. Wolontariat może trwać do 2 miesięcy (wolontariat krótkoterminowy) lub do 12 miesięcy (wolontariat długoterminowy). Dodatkowe plusy to: opłacone koszty przejazdu oraz niewielkie kieszonkowe.

 

>>>Szukasz inspiracji do podróży? Zobacz nasze galerie!

Studia

Wprowadzona w szkolnictwie wyższym punktacja ECTS umożliwia studentom studiowanie za granicą. Wystarczy wypełnić odpowiednie dokumenty na Waszej uczelni. Przydatna w poszukiwaniu interesującej Was uczelni i kierunków jest ta stronaOxford-Wielka-Brytania-Breakplan

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Przydatne informacje przed podrożą do Wielkiej Brytanii.