Wielka Brytania

Wielka BrytaniaPolityka wjazdowa

Przepisy wjazdowe

Dokumentem upoważniającym do wjazdu i wyjazdu na terytorium wyspy (bez względu na cel) jest dowód osobisty bądź paszport. Przed planowanym urlopem upewnijcie się, czy zdjęcie zamieszczone w dokumencie jest nadal aktualne.

Jeśli chodzi o przewożoną gotówkę, dopiero w przypadku kwoty powyżej 10 tysięcy euro wymagane jest odpowiednie udokumentowanie. W tym celu wystarczy wyciąg bankowy. Alkohol czy papierosy możecie przewieźć, lecz tylko na własny użytek.Mapa-Wielka-Brytania-Breakplan

 

>>>ZOBACZ TEŻ: Najsilniejsze paszporty świata: na którym miejscu plasuje się polski paszport?

 

Podróżujących ze zwierzętami informujemy o obowiązkowych szczepieniach (przeciw wściekliźnie + badania krwi określające poziom przeciwciał przeciw wściekliźnie) oraz oznakowaniu mikrochipem. Wasz pupil koniecznie musi posiadać własny paszport, w którym znajdziecie informację na temat „kwarantanny”, tzn. że na 24 godziny (maksymalnie na 48 godzin) przed wjazdem zwierzę musi zostać odrobaczone. Szczegółowe informacje znajdziecie na tej stronie. Identyczne wymagania stosuje Irlandia, na szczęście po dokonaniu wszelkich wymaganych zaleceń w Anglii, Wasz zwierzak nie będzie zmuszony przechodzić przez to ponownie.

Oczywistą oczywistością jest zakaz wwożenia do Wielkiej Brytanii m.in. narkotyków, pornografii czy nielegalnych nagrań oraz broni palnej, białej i innej.

Wiza

W przypadku podróży z Polski do Wielkiej Brytanii wiza nie jest wymagana.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Miejsca i atrakcje w Wielkiej Brytanii.