Wielka Brytania

Wielka BrytaniaKiedy jechać?

Klimat

Wielka Brytania położona jest w strefie klimatu umiarkowanego morskiego, złagodzonego przez ciepły Prąd Zatokowy. Średnia roczna temperatur oscyluje pomiędzy 8°C na Hybrydach a 11°C w południowo-zachodniej Anglii. Pewnie martwią Was słynne opady deszczu? Wbrew pozorom sprawa nie wygląda aż tak źle :). Otóż opady rozłożone są równomiernie przez okrągły rok. Wybierając się latem do Wielkiej Brytanii możecie się liczyć z temperaturą w granicach 22°C. Niezwykle dobrą wiadomością są rzadko występujące na wyspie burze. Niemniej nadal nurtuje Was sprawa tajemniczej mgły? Ciekawostką jest, że dawniej mgłę utożsamiano z wszędobylskim smogiem! W Londynie po raz pierwszy zauważono to zjawisko już w XVII wieku! Dacie wiarę? Mga-Wielka-Brytania-Breakplan

Wiecie już, jaki czas w roku jest najbardziej korzystny do przyjazdu do Wielkiej Brytanii? Kliknijcie tutaj, żeby poznać najlepsze oferty wycieczek, od najbardziej popularnych biur podróży!

 

>>>SPRAWDŹ! Pomożemy Ci dobrać najlepszy termin na wyjazd!

Kiedy pojechać?

Zachęcamy Was do odwiedzenia Wielkiej Brytanii kiedy tylko znajdziecie chwilę. Możecie być pewni, że nie wygrzejecie się na leżaku jak jaszczurki, niemniej jednak temperatura jest dość przyjemna przez cały rok. Tak samo jak i upałów, tak też raczej nie spotkacie tu śnieżycy. Nawet zimą temperatura poniżej zera spada tylko nocą.

 

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Londynie:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody! 

 

>>>SPRAWDŹ: Jak tanio dolecieć do Wielkiej Brytanii?