Wielka Brytania

Wielka BrytaniaGdzie spać?

Gdzie spać?

Wielka Brytania, tak jak i inne europejskie państwa, posiada rozbudowaną bazę noclegową – niektórzy nawet twierdzą, że jedną z lepszych na świecie! W dobie internetu rezerwacja pokoju nie stanowi już dla Was wyzwania, prawda? Jak się domyślamy, nie zawsze macie jednak na to czas. Bez obaw – sprawdziliśmy kilka ofert dla Was. 

Londyn-noca-Londyn-Wielka-Brytania-Breakplan

Najpopularniejsze w Anglii i Walii są pensjonaty Bed & Breakfast (czyli nocleg ze śniadaniem). Polskim odpowiednikiem B&B jest agroturystyka. W pokoju zastaniecie elektryczny imbryk, kawę, nieodzowną herbatę i nierzadko telewizor. W szczególności polecamy Wam pensjonaty w Walii, w których zapoznacie się z lokalnym językiem. Dokładne informacje znajdziecie tutaj.

Standardowym rozwiązaniem są hotele. Oczywiście wówczas koszty wzrastają. Przykładowo za nocleg w Ibis Budget Manchester Salford Quays przy odrobinie szczęścia zapłacicie 123 zł. Fanów sportu przede wszystkim przekona sąsiedztwo stadionu Old Trafford.

 

>>>ZOBACZ TEŻ: Przed Tobą długa podróż samochodem? Twój osobisty doradca podpowie Ci gdzie spać, znajdując najlepsze oferty noclegów!

 

Na terenie Anglii i Walii działa aż 220 schronisk typu YHA (Youth Hostels Association). Bezapelacyjnie są to najtańsze noclegi. Do wyboru macie pokoje wieloosobowe lub rodzinne. Dla porównania w YHA London Oxford Street za pierwszy typ pokoju zapłacicie około £18, a za drugi aż £55.

Kempingi są dość popularne. W Wielkiej Brytanii przyjęło się, że nie ma ziemi niczyjej. Dlatego odradzamy Wam rozbijanie namiotu na dziko. Warunki są różne, w zależności od miejsca, jakie wybierzecie. Ceny wahają od £2 za skrawek ziemi u gospodarza, do £12 za miejsce na dobrze wyposażonym kempingu. Noc-Anglia-Wielka-Brytania-Breakplan

Jak znaleźć najtańszy hotel dostosowany do Waszych wymagań? Pomocna może okazać się ta wyszukiwarka, by znaleźć najlepsze oferty. Jednak takie poszukiwania często bywaja czasochłonne. Mamy dla Was jednak dobrą wiadomość - z chęcią pomożemy  Wam w zorganizowaniu wycieczki na miarę, pod Wasze indywidualne potrzeby. Więcej informacji na temat tej usługi znajdziecie na tej stronie. Skontaktujcie się z nami poprzez formularz kontaktowy lub nasz fanpage na Facebooku i przekażcie nam szczegóły planowanego wyjazdu.

 

>>>SPRAWDŹ TAKŻE: Co warto zjeść w Wielkiej Brytanii?