Turcja

TurcjaPolityka wjazdowa

Przepisy wjazdowe

Według informacji ze strony internetowej Ambasady Rzeczypospolitej w Ankarze, aby dostać się do Turcji, musicie posiadać paszport ważny przynajmniej 60 dni dłużej niż „długość pobytu” w Turcji, wskazanej w wizie turystycznej . Nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o przywiezienie do Turcji gotówki, natomiast większe sumy (powyżej 5000 USD) powinno się zgłosić przy wjeździe, aby potem nie było kłopotów z ich wywozem do Polski (o ile nie wydacie ich w Turcji). Ponadto do Turcji można wwieźć do 50 cygar, 5 litrów alkoholu, 200 sztuk papierosów.

 

>>>ZOBACZ TEŻ: Najsilniejsze paszporty świata: na którym miejscu plasuje się polski paszport?

Wiza

Wiza do Turcji jest nietrudna do zdobycia. Na stronie MSZ przeczytacie, że przed wyjazdem do kraju Atatürka, powinniście wystąpić o wniosek o wizę. Gdzie i jak złożyć taki wniosek? Najłatwiej przez platformę internetową E-visa. Tam, po umieszczeniu wszelkich potrzebnych danych osobowych, musicie uiścić opłatę w wysokości 20 USD (kartą płatniczą). Następnie na podany przez Was adres mailowy, otrzymacie potwierdzenie wydania wizy. Wydrukujcie to i zabierzcie, aby pokazać na granicy. Jeśli jednak wyjazd do Turcji to spontaniczny pomysł albo zwyczajnie nie chcecie lub nie macie czasu składać wniosku przez Internet, też nic się nie stanie, bowiem wizę turystyczną otrzymacie na granicy tureckiej. Kosztuje więcej, bo 30 USD i trzeba zapłacić gotówką. Wiza uprawnia do wielokrotnego wjazdu i pobytu w Turcji przez okres 90 dni w okresie 180 dni jej ważności.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Miejsca i atrakcje w Turcji.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-21 22:33:22
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy