Tanzania

TanzaniaPolityka wjazdowa

Przepisy wjazdowe

Aby wjechać do Tanzanii musicie posiadać paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy, z przynajmniej dwiema czystymi stronami. Przydać się może również żółta książeczka szczepień, mimo że teoretycznie przybywając z Europy drogą lotniczą nie jest ona wymagana. Jeśli jednak macie przesiadkę w Kenii czy w innych krajach Afryki, trzeba ją mieć. Nie ma ograniczeń co do wwozu obcej waluty ani wymogu jej deklarowania przy wjeździe. Nie wolno jednak wwozić ani wywozić waluty tanzańskiej.

 

>>>SPRAWDŹ: Szukasz odpowiedniego ubezpieczenia? Pomożemy Ci je dobrać, znajdując najlepsze oferty!

Wiza

Wymaganym dokumentem wjazdowym jest również wiza, którą wyrobić można na lotniskach i lądowych przejściach granicznych. Koszt jednokrotnej wizy turystycznej, ważnej 90 dni, to 50$. Dwukrotnej 70$, przy czym długość pobytu i tak nie może przekroczyć wspomnianych 3 miesięcy. Aplikując o wizę, poza wypełnieniem wniosku, warto mieć ze sobą zdjęcie paszportowe, skan paszportu oraz wydrukowany bilet powrotny. Przezorny zawsze ubezpieczony! Wiza jest ważna zarówno w Tanzanii, jak i na Zanzibarze.

Tanzania/Tanzania-Afryka-breakplan 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Miejsca i atrakcje w Tanzanii.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2019-08-05 04:38:59
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy