Słowacja

SłowacjaGdzie spać?

Gdzie spać?

W hotelach 2 i 3 gwiazdkowych za nocleg zapłacicie do 100 zł. Te za mniej niż 50 zł będą przypominały hotele sprzed lat. Zwróćcie uwagę, że są to hotele lokalnej kategorii. W praktyce hotel 3 gwiazdkowy w Polsce ma trochę wyższy standard od 3 gwiazdkowego hotelu na Słowacji. Dla podróżnych jadących autem polecamy wybierać hotele pod miastami, np. hotel Chopin pod Bratysławą.

Pokoje w takich hotelach są dość czyste, przestronne, a łóżka wygodne. Najczęściej spotykany rozkład to pokoje dwu i trzyosobowe z łazienkami i wc. Pokoje są w większości odnowione, ale łazienki często z poprzedniej epoki. Nie w każdym hotelu jest dostęp do czajnika, zazwyczaj brakuje lodówki, ale mają klimatyzację i telefon. Telewizory są dość stare, w niektórych hotelach można znaleźć kanały w innych językach, czasami odbiera nawet Polonia. Wi-fi działa tylko w wyznaczonych strefach lub na recepcji, gdzie zasięg jest dobry. Może zdarzyć się, iż nawet jeśli jest informacja o dostępności internetu w pokojach, w rzeczywistości sygnał jest tak słaby, że trzeba zejść na dół. Bądźcie przygotowani, że w niektórych miejscach hotele wyglądają jak z lat 70! Nastawcie się, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż na taki hotel traficie. Większość posiada balkon z przepięknym widokiem na góry, ale znajdą się i takie gdzie drzwi balkonowe i okna się nie otwierają. Nie wszystkie hotele mają windy. Unikajcie zakwaterowania w hotelu Gerlach w Popradzie. Wiele grup korzysta z jego oferty, a po powrocie klienci nie są zadowoleni. Na takie „komunistyczne” hoteliki z piekła rodem łatwo natknąć się na Słowacji.

 

>>>ZOBACZ TEŻ: Przed Tobą długa podróż samochodem? Twój osobisty doradca podpowie Ci gdzie spać, znajdując najlepsze oferty noclegów!

 

W uzdrowiskach będą to hotele z basenami, a obecność rozbudowanej recepcji, baru i restauracji będzie standardem. Dla spragnionych przygód warto spisać sobie campingi. Nawet przy Bratysławie turyści często z nich korzystają w okresie letnim, np. Zlate Piesky. Tanich noclegów można szukać w hostelach i akademikach. Przyzwoite są hotele Bardejów oraz Europa w Ruzomberku. Bardzo dobre hotele i hostele są w Bratysławie. Również w Bardejowie nie ma problemu ze znalezieniem przyzwoitego miejsca noclegowego. W okresie sezonów turystycznych, szczególnie zimowego, w północnej części kraju trzeba szczególnie uważać. Nie tyle rezerwować z dużym wyprzedzeniem kwatery przy ośrodkach narciarskich i uzdrowiskach, ale ustrzec się działalności oszustów. Coraz częściej proponują oni wpłacanie zaliczki za miejsce w obiekcie, który tak na prawdę nie istnieje. Polecam rezerwować miejsca przez sprawdzone strony jak http://www.booking.com/index.html?aid=847634 

 i zawsze przeczytać najpierw opinie internautów.

 

>>>SPRAWDŹ TAKŻE: Co warto zjeść w Słowacji?