Polska

PolskaTransport

Komunikacja publiczna

Sprawność komunikacji publicznej zależy od regionu. Połączenia między dużymi miastami są dobre, problem możecie mieć z 

dojazdem do wsi i mniejszych miejscowości. Transport jest pod tym kątem bardzo zróżnicowany – w niektórych miejscach możecie obserwować nowoczesne metro, szybką kolej, tramwaje niskopodłogowe i dobrej jakości autobusy. W innych sytuacjach nie przedstawia się to tak dobrze. Po szczegółowe rozkłady jazdy zapraszamy między innymi na strony: http://pkp.pl/ (Polskie Koleje Państwowe) i polskibus.com (jeden z popularniejszych przewoźników autobusowych).

Wynajem pojazdu

W Polsce bez problemu można wynająć auto. Oczywiście musicie mieć prawo jazdy i ukończone 18 lat ;). Warunki wynajmu są różne i zależą od wewnętrznych zasad wypożyczalni. Niektóre rezygnują nawet z opłaty kaucyjnej. Szczególnie na mniej popularnych trasach, które nie są zbyt dobrze obsługiwane przez kolej i autobusy, samochodem po Polsce jeździ się bardzo wygodnie. Skorzystajcie z tej multiwyszukiwarki, która pomoże Wam wypożyczyć auto w danej miejscowości oraz w danym terminie.

 

>>>SPRAWDŹ TO: Marzysz o podróżowaniu po Polsce samochodem? Pomożemy znaleźć Ci idealną wypożyczalnię!

Rower

Polska jest coraz bardziej przygotowana do ruchu rowerowego – ciągle powstają nowe ścieżki, a wypożyczalnie przyciągają tłumy turystów i lokalnych mieszkańców. Rower to zdrowy i tani środek transportu, który zapewni Wam wymarzoną bliskość z naturą. Możecie wybrać się na przejażdżkę wzdłuż wybrzeża, ruszyć w góry lub przemierzać centralną Polskę – wszystkie regiony mają Wam coś do zaoferowania.

Autostop

Dla osób spragnionych wrażeń i oszczędności, dobrym pomysłem będzie autostop. Jeśli interesuje Was bardziej pewny sposób szukania kierowcy, zerknijcie tutaj. To nowoczesna wersja autostopu. Nie będziecie już stać przy drodze i czekać, aż któryś kierowca postanowi się zatrzymać – za pośrednictwem internetu możecie znaleźć kogoś, kto Was ze sobą w określonym kierunku zabierze.

 

>>>SPRAWDŹ TAKŻE: Gdzie znaleźć najlepszy nocleg w Polsce?