Madagaskar

MadagaskarPolityka wjazdowa

Przepisy wjazdowe

Żeby móc postawić stopę na Czerwonej Wyspie musicie posiadac paszport, którego ważność w dniu Waszego dotarcia na Madagaskar będzie wynosiła jeszcze minimum pół roku. Warto mieć przy sobie bilet powrotny, o który możecie zostać zapytani na lotnisku.

Planując zakupy na Madagaskarze, tradycyjnie warto zaznajomić się z listą rzeczy, kórych z pewnością nie uda się Wam wwieźć do Polski. Zgodnie z przepisami celnymi póby przewiezienia chronionych gatunków zwierząt i roślin jak np. węże, lemury, czy orchidee są zwyczajnie głupie. Decydując się na pamiątki z drewna poproście sprzedawcę o dowód zakupu z informacją o tym, z jakiego drzewa dana rzecz została wykonana – kontrole celne potrafią być upierdliwe.

przewodnik kontrola 1400x600

Wśród przedmiotów, których wwożenie do Polski jest zakazane znajdują się: wyroby ze skóry dzikich zwierząt, jak i same wypchane zwierzęta, muszle i koralowce, przedmioty wykonane z kości słoniowej i kości hipopotamów, a także z rogu nosorożca, nalewki z kobrą lub wężem w środku, produkty z ryb jesiotrowatych (z kawiorem na czele) oraz produkty lecznicze pochodzenia zwierzęcego, rośliny gatunków zagrożonych i rzeczy zawierające wełnę wikunii lub shahtoosh.

Informacją przydatną dla palaczy jest liczba papierosów, które można zabrać ze sobą bez obawy o problemy w czasie kontroli, wynosi ona 500 sztuk. Jeśli chodzi o alkohol, akceptowalna jest jedna butelka.

 

>>>ZOBACZ TEŻ: Najsilniejsze paszporty świata: na którym miejscu plasuje się polski paszport?

Wiza

Posiadanie wizy jest obowiązkowe dla każdego turysty wjeżdżającego na teren Madagaskaru. Jej uzyskanie jest bardzo proste i śmiało możecie zostawić to na ostatnią chwilę tzn. na „tuż po wylądowaniu” (Antananarywa, Nosy Be). Procedura polega na okazaniu paszportu, uiszczeniu opłaty, czasem dołączeniu dwóch fotografii i przedstawieniu biletu powrotnego. Odpowiednia naklejka zostaje wówczas umieszczona w Waszym paszporcie wraz z potrzebnymi adnotacjami.

Koszt wizy zmienia się co jakiś czas, w październiku 2016 wynosił on 25 euro.

przewodnik wiza 1400x600

 


 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Miejsca i atrakcje na Madagaskarze.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2019-09-14 17:51:07
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy