Łotwa

ŁotwaKiedy jechać?

Klimat

KLIMAT

Co wolicie – strój kąpielowy czy płaszcz przeciwdeszczowy? Sandały czy kalosze? Okulary przeciwsłoneczne, a może jednak parasol? To wszystko tylko w jednym miejscu na mapie świata. Specjalna łotewska promocja – 10 w 1! Skusicie się?

Klimat łotewski jest umiarkowany. Temperatury zaś nie osiągają skrajnych wartości ani latem, ani nawet zimą. Wahają się od -7 stopni w miesiącach zimowych do niespełna 20 w letnich. W okresie od listopada do marca bywa zimno i wilgotno. Latem, szczególnie w lipcu i sierpniu, pogoda dopisuje, ale zdarzają się także obfite deszcze. Średnia temperatura w Rydze to 6,6 stopnia. Jeżeli macie już dość wiecznie słonecznej Chorwacji, a także mroźnej jak schłodzony napój Finlandii, to czy jest jakiś lepszy wybór niż Łotwa? 

Wiedząc, który miesiąc będzie najkorzystniejszy na wycieczkę do Łotwy, kliknijcie tutaj, aby poznać najlepsze oferty wycieczek organizowanych przez najbardziej popularne biura podróży!

 

>>>SPRAWDŹ! Pomożemy Ci dobrać najlepszy termin na wyjazd!

Kiedy pojechać?

KIEDY POJECHAĆ?

Najprostszą odpowiedzią na pytanie, kiedy pojechać na Łotwę to… kiedy chcecie. Nie, nie żartujemy. Mówimy całkiem poważnie. Pogoda potrafi być w kratkę, ale może także sprawić prezent i zagwarantować Wam słoneczny tydzień. Pogoda na Łotwie jest po prostu nieprzewidywalna, a więc po co się zastanawiać, czy po raz kolejny zaskoczy? Razem z nami ułóżcie sobie plan podróży, który sprawi, że żadna pogoda nie zepsuje Wam wycieczki na Łotwę. W drogę!

A jeżeli oczekiwaliście od nas w tym rozdziale konkretów, to proszę bardzo oto one. Letnie miesiące wybierają zazwyczaj zmarzluchy, które marzą o tym, by zanurzyć się w ciepłej wodzie Bałtyku, a potem,  w promieniach słońca,  przeleżeć na macie kolejne godziny. Natomiast jesień i zima to czas, w którym tylko morsy będą chciały podejść do morza bliżej. Jednak większość atrakcji, które mamy Wam do zaproponowania, są i na lato, i na zimę – po prostu na cały rok. Muzea, galerie, czy coś dla amatorów wódki… Jeśli chcecie z kolei wziąć udział w jakimś festiwalu muzycznym, to zdecydowanie wybierzcie letnie miesiące, ponieważ wtedy jest ich naprawdę dużo. A co jeśli  między kolejnymi atrakcjami na Łotwie złapie Was deszcz? Jak mawiają wszystkie babcie – nie jesteśmy z cukru, nie roztopimy się!

Pogoda

POGODA

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Rydze:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy widget.

 

>>>SPRAWDŹ: Jak tanio dolecieć do Łotwy?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-23 20:15:22
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy