Kambodża

KambodżaKiedy jechać?

Klimat

Klimat występujący w Kambodży określa się jako zwrotnikowy monsunowy. To, co dla niego charakterystyczne, to występowanie dwóch pór roku: suchej i deszczowej. Na porę suchą wpływa monsun północno – wschodni, który wieje od początku listopada do połowy marca. Powietrze jest wtedy suche, zachmurzenie zmienne, a deszcze padają sporadycznie. Porę deszczową powoduje monsun południowo – zachodni, który przynosi ulewne deszcze. Okres jego działania przypada zwykle między majem, a połową października. Nawet ten okres może być świetny na wakacje w Kambodży. Deszcze, nawet jeśli ulewne, trwają zwykle maksymalnie godzinę, a temperatury potrafią być wyższe niż w porze suchej.

Klimat-Kambodza-breakplan

 

>>>SPRAWDŹ! Pomożemy Ci dobrać najlepszy termin na wyjazd!

Kiedy pojechać?

Odpowiedź na to pytanie może być bardzo subiektywna. Na pewno każda pora będzie dobra, żeby wypocząć. Deszcze nawet w porze wilgotnej nie trwają bez przerwy. My polecamy Kambodżę przez cały rok. Dla mieszkańców Polski wyjazd będzie najbardziej atrakcyjny zimą. Gdy u nas temperatury spadają poniżej zera, pogoda w Kambodży jest zupełnie odwrotna, można chodzić w krótkim rękawku i spodenkach.

Nie pozostaje Wam teraz nic innego, jak zarezerwować sobie wczasy w Kambodży. Nie wiecie jak? Nie ma nic prostszego! Skorzystajcie z naszej wyszukiwarki.

Pogoda

Średnie roczne temperatury powietrza wahają się pomiędzy 24 a 32 stopniami Celsjusza. Najgorętsze są miesiące od marca do października. W tym okresie temperatura często przekracza 40 stopni w ciągu dnia. Nawet w pozostałych miesiącach temperatury potrafią osiągać sporo ponad trzydzieści stopni.

Poniżej przedstawiamy rozkład temperatury i opadów w Phnom Penh, stolicy Kambodży, na przestrzeni ostatniego roku:

Temperatury-i-opady-Kambodza-breakplan

Źródło zdjęcia: Meteoblue.com 

 

Tutaj znajdziecie aktualną prognozę pogody w Phnom Penh:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

  

>>>SPRAWDŹ: Jak tanio dolecieć do Kambodży?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-23 20:11:27
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy