Islandia

IslandiaZdrowie i bezpieczeństwo

Opieka zdrowotna

Jadąc za granicę w obrębie Unii Europejskiej powinno się bezwzględnie zaopatrzyć w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Gwarantuje nam ona dostęp do pomocy medycznej w nagłych przypadkach i uprawnia do korzystania z podstawowych usług medycznych. Aby jednak zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo, również w sytuacjach wymagających operacji lub transportu do kraju, powinniśmy wykupić dodatkowe ubezpieczenie.

Chcąc uzyskać w Islandii jedynie poradę lekarską, musimy liczyć się z opłaceniem tzw. udziału własnego, który nie jest refundowany. Koszty leczenia są astronomicznie wysokie, więc lepiej ubezpieczyć się przed wyjazdem.

 

>>>SPRAWDŹ: Ogrom ofert ubezpieczeniowych Cię przytłacza? Chętnie pomożemy wybrać najlepszą ofertę! Kliknij po więcej informacji.

Szczepienia

Kraj nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych i nie wymaga się żadnych szczepień przed wyjazdem.

Higiena

Na terenie całej Islandii wodę można pić prosto z kranu, strumienia czy jeziora. Nie należy obawiać się zanieczyszczeń. Oczywiście występują miejsca, gdzie ludzie robią nielegalne wysypiska, jednak należą one do rzadkości. Przy niektórych erupcjach wulkanów mogą występować zanieczyszczenia powietrza lub wód.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Przydatne informacje przed podrożą do Islandii.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-23 14:10:26
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy

  • Islandia - tania wycieczka
    Islandia - wycieczka w poszukiwaniu zorzy polarnej...
    WIĘCEJ>>