Islandia

IslandiaDojazd

Loty

Na Islandię można dotrzeć na dwa sposoby: samolotem lub promem.

 Najwygodniej i najszybciej polecieć samolotem. Z Polski najwięcej bezpośrednich lotów odbywa się z Gdańska (Wizz Air) oraz od niedawna z Warszawy (Wowair). Inną opcją jest lot z przesiadką w Londynie, Paryżu czy Berlinie. Są to opcje jednak kosztowne i często czasochłonne.

Berlin (lotnisko Schönefeld) ma jednak tę zaletę, że kursuje tam PolskiBus. W przerwie pomiędzy przyjazdem, a odlotem, jeżeli pozwala nam na to czas, warto odwiedzić centrum. Bagaże bez problemu zostawiamy w schowkach bagażowych przy parkingu na lotnisku.

Lot z Polski trwa 4,5 godziny z Berlina pół godziny krócej. Ceny wahają się od 170 pln w obie strony do nawet 6000 pln, w zależności od linii i pory roku. Powyżej podałam linie lotnicze oferujące najniższe ceny biletów.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Kiedy kupić najtańszy bilet na podróż?

 

PROM

Wyprawa promem zajmuje kilka dni, nawet tydzień i jest możliwa jedynie od kwietnia do października. Pierwszym etapem będzie dotarcie do portu Hirtshals w Danii skąd wypłyniemy do Seydysfjordur na wschodnich wybrzeżach Islandii. Możemy po drodze zatrzymać się w porcie Torshavn na wyspach Owczych. Rejs trwa trzy dni i rozpoczyna się zazwyczaj w sobotę, a kończy we wtorek.

Koszty uzależnione są od formy podróżowania. Kiedy podróżujemy bez żadnych środków transportu za bilet w obie strony zapłacimy ok 3650 pln, a za rower musimy doliczyć jeszcze 150 pln. Jeżeli chcemy zabrać ze sobą samochód osobowy* koszt wzrośnie minimum do 7000 i rośnie wraz z dodatkowymi bagażnikami na dachu, z tyłu lub przyczepą. Samochód kempingowy to już prawie 10 000pln.

*Samochód z napędem jedynie na jedną oś poradzi sobie bez problemu na obwodnicy Islandii, tzw. Jedynce oraz w terenach miejskich. Jeżeli jednak w planach jest odwiedzenie miejsc oddalonych nieco od głównej drogi auto bez napędu 4x4 i wyższego zawieszenia nie da sobie rady.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Politykę wjazdową do Islandii.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-23 14:10:26
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy

  • Islandia - tania wycieczka
    Islandia - wycieczka w poszukiwaniu zorzy polarnej...
    WIĘCEJ>>