Hiszpania

HiszpaniaPraca i studia

Praca

Od 2006 r. możliwa jest dla Polaków praca w Hiszpanii bez dodatkowego zezwolenia na jej podjęcie. Potrzebny będzie jednak N.I.E (Numero de Identification de Estranjero), który wymagany jest w momencie składania podania o legalną pracę. Warto wiedzieć, że wymogiem wielu ofert jest przynajmniej podstawowa znajomość języka hiszpańskiego, a z pewnością ułatwi ona funkcjonowanie przez dłuższy czas w tym kraju.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Jak jednocześnie pracować i czerpać przyjemność z podróżowania!

Wolontariat

Wiele organizacji zarówno społecznych, jak i studenckich oferuje wyjazd na wolontariat w Hiszpanii – w zależności od rodzaju obowiązków i regionu docelowego często różnią się okresem trwania, finansowaniem pobytu i transportu z Polski. Najlepiej szczegółowych informacji szukać u źródła i przygotować się na wymóg znajomości języka hiszpańskiego na poziomie co najmniej komunikatywnym.

Studia

 Studia w Hiszpanii mogą być bardzo rozwijające, szczególnie dla osób zainteresowanych kierunkami językowymi i biznesowymi. Warto też poświęcić choć jeden semestr na pobyt w Hiszpanii w ramach programu Erasmus+.

Jeśli macie zamiar spędzić trochę czasu w Hiszpanii, warto wykupić ubezpieczenie. Dobrą ofertę znajdziecie tutaj

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Przydatne informacje przed podrożą do Hiszpanii.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-06-05 17:38:09
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy

 • Barcelona - plan wycieczki
  Barcelona jest stolicą Katalonii, a zarazem jedny...
  WIĘCEJ>>
 • Hiszpania
  WIĘCEJ>>
 • Barcelona
  Zakochajcie się w Barcelonie – magicznym mieśc...
  WIĘCEJ>>