Ekwador

EkwadorZdrowie i bezpieczeństwo

Opieka zdrowotna

Ogólnie rzecz biorąc, opieka zdrowotna jest niedroga, bo np. za badanie lekarskie zapłacimy od 5 do 25 dolarów, a poważna operacja kosztuje kilkaset dolarów. Więc w razie jakiejś nieprzewidzianej sytuacji nie wydamy majątku na leczenie.

Jeśli jednak jesteście bardzo oszczędni i nie chcecie płacić nic (albo prawie nic) dobrze jest wykupić ubezpieczenie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą ubezpieczeń turystycznych jednego z naszych partnerów. Przezorny zawsze ubezpieczony!

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości przed wyjazdem, dobrze jest pójść do gabinetu medycyny podróży. Tam uzyskamy fachową i wyczerpującą odpowiedź na nasze pytania.

Przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w apteczkę i wziąć:

a) leki, które przyjmujemy na co dzień z powodu chorób przewlekłych (weźmy taką ilość, aby wystarczyła na cały pobyt);

b) lek przeciwmalaryczny (warto pójść do lekarza po poradę, a przy okazji wziąć receptę);

c) lek przeciwbiegunkowy;

d) środki przeciwbólowe;

e) środki dezynfekcyjne skóry;

f) opatrunki;

g) okulary przeciwsłoneczne i kremy z filtrem przeciwsłonecznym.

 

>>>SPRAWDŹ: Ogrom ofert ubezpieczeniowych Cię przytłacza? Chętnie pomożemy wybrać najlepszą ofertę! Kliknij po więcej informacji.

Szczepienia

Przed podróżą do Ekwadoru warto sprawdzić własną kartę szczepień (mimo że nie jest to wymogiem). Zaleca się szczepienia od odry/świnki/różyczki oraz błonicy/krztuśca/tężca. Takie działania profilaktyczne najlepiej zrobić minimum 6 tygodni przed wyjazdem, aby mieć czas na uzupełnienie ewentualnych braków.

Higiena

Ekwador nie należy do najczystszych krajów na świecie, a wiele produktów jest sprzedawanych na targowiskach i ulicach. Robiąc zakupy w takich miejscach zachowaj dużą ostrożność, szczególnie na wybrzeżu, gdzie panuje wysoka temperatura, a sprzedawane tam jedzenie na ulicy może nie być pierwszej świeżości.

Dobrą zasadą jest jedzenie ugotowanych/usmażonych produktów. Szczególnie unikaj surowego mięsa, jeśli masz możliwość, to wybieraj ugotowane warzywa. Pozwoli to znacznie zmniejszyć ryzyko zatrucia pokarmowego. Uważaj również na wodę! Nigdy nie pij kranówki, wybieraj butelkowaną lub chociaż przegotowaną. Kupując wodę w knajpach nie bierz lodu (wiele lokali praktykuje podawanie lodu z wody z kranu).

Co do higieny w hotelach, hotelach, itp., standard zależy od ceny jaką zapłacimy. Znajdziemy nocleg nawet za 4 czy 5 dolarów, gdzie warunki będą raczej niezbyt higieniczne, natomiast już za około 12-16 dolarów będziemy mieć schludne i przyjemne lokum.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Przydatne informacje przed podrożą do Ekwadoru.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-23 14:03:30
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy