Dominikana

DominikanaZdrowie i bezpieczeństwo

Opieka zdrowotna

Opieka medyczna na Dominikanie jest dostateczna, ale poradnie i kliniki są najczęściej słabo wyposażone. Większość medykamentów, które u nas dostępne są jedynie na receptę, na Dominikanie można kupić bez niej w każdej aptece. Warto posiadać zagraniczne ubezpieczenie zdrowotne, które w razie potrzeby przejmie koszty i zadba o transport powrotny do kraju ojczystego.

Mówi się, że przezorny zawsze ubezpieczony. Jest to szczególnie ważne w czasie Waszej podróży. Jeżeli wyjeżdżacie w wymarzoną podróż i nie chcecie się martwić kosztami opieki zdrowotnej, zapoznajcie się z ofertą ubezpieczeń turystycznych.

 

>>>SPRAWDŹ: Ogrom ofert ubezpieczeniowych Cię przytłacza? Chętnie pomożemy wybrać najlepszą ofertę! Kliknij po więcej informacji.

Szczepienia

MSZ zaleca szczepienia ochronne przeciwko żółtej febrze, tężcowi, dyfterytowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, zapaleniu opon mózgowych typu A i C. Te oraz inne ważne informacje, z którymi musisz zapoznać się przed wyjazdem znajdziesz tutaj.

Higiena

Należy zachować podstawowe środki ostrożności: nie pić wody z kranu, nie spożywać obranych owoców oraz zwracać uwagę na lokalne warunki higieniczne. Trzeba mieć ze sobą leki przeciwko biegunce i zabezpieczenia przed owadami.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Przydatne informacje przed podrożą do Dominikany.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-25 22:30:34
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy