Dominikana

DominikanaKiedy jechać?

Klimat

Klimat wyspy gwarantuje, zależnie od regionu, średnią temperaturę roczną między 18°C a 25°C. W sezonie zimowym słupek rtęci nieco opada, zaś w lecie podnosi się powyżej 32°C. Najbardziej słonecznymi miesiącami są tu luty i marzec.

pogoda dominikana przewodnik 950x475

Ze względu na położenie w strefie klimatu podrównikowego wilgotnego, cechą charakterystyczną klimatu Dominikany jest wilgotne powietrze. Wilgotność latem sięga średnio około 90%, a zimą około 70%. Z tego względu początkowo po przybyciu na Dominikanę można czuć delikatny dyskomfort nie jesteśmy w końcu przyzwyczajeni do takiej wilgotności. Pora deszczowa trwa od maja do listopada. Na północy i wschodzie pada częściej niż w pozostałych regionach wyspy. Same opady potrafią być gwałtowne i dosyć nierównomierne. 

Trzeba pamiętać, że na Dominikanie ze względu na trzy duże łańcuchy górskie, panuje 39 różnych mikroklimatów. Woda jest ciepła przez cały rok - jej temperatura waha się między 24, a 27°C.

 

>>>SPRAWDŹ! Pomożemy Ci dobrać najlepszy termin na wyjazd!

Kiedy pojechać?

Najlepszy czas na podróż to okres między styczniem a kwietniem. Decydując się jednak na wyjazd w styczniu, powinniśmy wiedzieć o tym, że wtedy potrafią występować najbardziej uciążliwe ulewy.

W porze letniej i jesiennej mogą pojawić się huragany, jednak nie ma powodu do obaw. Występują one raczej sporadycznie i nawet jeśli się zdarzą, to władze państwowe są dobrze przygotowane na taką ewentualność.

 

Poniżej przedstawiamy wykres opadów i temperatur w Santo Domingo:

rozkład opadów i temperatur santo domingo dominikana

Źródło:  https://www.meteoblue.com

Już wiecie, który okres roku jest najbardziej korzystny do przylotu na Dominikanę? Kliknijcie tutaj, żeby poznać najlepsze oferty wycieczek od najbardziej popularnych biur podróży!

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Santo Domingo na Dominikanie:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 

>>>SPRAWDŹ: Jak tanio dolecieć na Domonikanę?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-25 22:30:34
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy