Czechy

CzechyPraca i studia

Praca

pracaZarobki w Czechach są podobne do polskich, czasem nieco większe. Jednak aby podjąć pracę u naszych sąsiadów, trzeba znać język czeski, a mimo iż wydaje się łatwy i podobny do polskiego, jego nauka może trochę potrwać. Jednak od czego są kursy językowe! Dzięki nim ćwiczycie przede wszystkim swoje umiejętności komunikacyjne. Sami korzystaliśmy i polecamy. Koszt jest mniejszy niż 100 zł za cały kurs! Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Jak jednocześnie pracować i czerpać przyjemność z podróżowania!

Studia

Osoby, które chcą studiować na czeskich uniwersytetach, muszą mieć zdaną maturę. Niektóre uczelnie przeprowadzają także egzaminy wstępne i rozmowy kwalifikacyjne. Nauka jest bezpłatna, a studenci z Polski dodatkowo mogą ubiegać się o dofinansowanie. Możliwa jest również praca podczas studiów.

Zajęcia prowadzone są po czesku, więc znajomość tego języka jest konieczna. Władze uczelni mogą wymagać dokumentu potwierdzającego zdanie egzaminu językowego z czeskiego. Możliwe jest także wybranie studiów w języku angielskim, niestety za te trzeba sporo zapłacić.

Macie zamiar spędzić trochę czasu w Czechach, a może po prostu boicie się kradzieży? Zamiast się zamartwiać, wykupcie ubezpieczenie.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Przydatne informacje przed podrożą do Czech.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-04-30 16:13:48
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy